Spojte příjemné s ještě příjemnějším. Nejprve si projděte báječně rozkvetlou botanickou zahradu v Praze-Troji a pak si nakupte nejkrásnější muškáty v horní části zahrady, poblíž kosatcové expozice. Kdo dřív přijde, bude mít největší výběr. A kdo chce ušetřit, tomu doporučujeme neděli, bude výprodej a rostliny seženete za poloviční cenu.

Mezi letošní novinky trojské botanické zahrady patří lávka, která spojuje venkovní prostory s oblíbeným tropickým skleníkem Fata Morgana. Podívejte se, jak se instalovala:

Zdroj: Youtube

Bonus navíc

Kromě rostlin pocházejících z výpěstků botanické zahrady tady najdete muškáty od členů Specializované základní organizace Českého zahrádkářského svazu Pelargonie. K mání budou klasické pelargonie i ty méně obvyklé jako například vonné, s ozdobnými listy, velkokvěté nebo andělské.

Ale burza potěší i dalšími zelenými radostmi, byť v omezeném množství. Prodávat se budou rovněž jiné balkonovky, také trvalky, ale i koření nebo dřeviny a ještě hrnkovky do interiéru. Ze zajímavostí půjde například o kapskou fuchsii, krásenku čokoládovou (schválně si přivoňte, opravdu voní po nejoblíbenější sladkosti) nebo pryšce třezalkovitého.

Součástí burzy je poradenství, tak pokud se chcete odborníků na něco zeptat, máte ideální příležitost. A kdybyste to tento víkend nestihli, přijďte 15. až 18. června na muškátovou tržnici Loděnice.

Zdroj: Botanická zahrada hl. m. Prahy