První rozdíl je v materiálu. Na košile a obleky doporučujeme ramínka dřevěná. Ta drží tvar a udrží tvar i obleku. Naopak ramínka drátěná nebo plastová nepodepřou dobře oděv. Ten se pak různě kroutí, v horším případě až protrhne. Dřevěná ramínka by tedy měla být stálicí ve vaší skříni. Která se hodí, na které oblečení?

Pevná dřevěná ramínka

Jak už bylo nastíněno, ta se hodí právě na společenské košile. Když je vyžehlíte, pověsíte a zapnete knoflíky, máte téměř 100% jistotu, že jakmile košili vyndáte ze skříně, bude stále krásně vyžehlená a budete ji moci okamžitě hrdě nosit.

Ramínka se zářezy

Jsou vhodná zase spíše na halenky bez rukávů nebo se špagetovými ramínky. Zářezy způsobí, že halenka nesklouzne nikam dolů. Další možností na halenky je ramínko se sametovou podšívkou, která taky funguje protiskluzově. Levnějším variantám z plastu a drátů se opět určitě vyhněte, nebudou fungovat. Podobně fungují i trička. Zde jen zvažujte adekvátní velikost, aby tričko drželo tvar, ale nenatahovalo se.

Na svetry se hodí silně zakřivená ramínka

Patříte mezi lidi, kteří svetry věší? Pak potřebujete správná ramínka. Věšení svetrů skýtá nebezpečí, že se oděv vytahá. Právě proto volte ramínka silně zakřivená, jejich zakřivení vede dolů a nikoli rovně. Tím udrží svetr tvar.

Zdroj: cz-butlerluxury.glopalstore.com