Djoković uzavřel smlouvu na „sky villa“, jak se luxusní byt se třemi ložnicemi a čtyřmi koupelnami nacházející se v 9. patře budovy v Parku Eighty Seven nazývá, v dubnu 2017 jako investici, a to dokonce ještě předtím, než byla budova postavena. Byt byl dokončen až v prosince 2019, a vzhledem k pozdnímu dostavení tak tenista za byt nakonec zaplatil 5,77 milionu dolarů, což bylo téměř o 500 tisíc méně, než byla původní požadovaná částka. V lednu 2020, tedy dva měsíce před tím, než pandemie paralyzovala celý svět a s ním i trh s realitami, se pokoušel byt prodat za 7,15 milionu dolarů. Přesto částka, kterou za byt získal, je stále pro něj ziskovou.

Srbský tenista o svém bytě hovořil tak, že důvodem ke koupi byla koncepce celé budovy, klidná atmosféra, otevřené prostory a také servis. „Byl jsem inspirován bezkonkurenční úrovní služeb, exkluzivním přístupem do parku, vlastní zahradou u domu a panoramatickým výhledem na pevninu i moře,“ řekl Djoković o Parku Eighty Seven, když uzavřel smlouvu. „Prostě miluji design této budovy. Toto je místo, které rychle roste a vyvíjí se. Bude to moje nové útočiště,“ dodal. Prý se mu zde podařilo vytvořit „dokonalý životní styl“ pro něj a jeho manželku Jelenu.

Budova sama má půdorys elipsy, je konstruována ze skla a betonu a má 18 podlaží. Byla navržena architektem Renzem Pianem, který získal mezinárodní cenu za architekturu Pritzker Prize. Budova nabízí nerušený výhled na panorama Atlantského oceánu a na severní část Miami – Ocean Beach Park North, což je jedna z největších zelených ploch, jež se v Miami nacházejí.

Součástí budovy jsou také vlastní exkluzivní lázně se saunou, párou a tureckým hammamem, soukromá knihovna a salonky, technologické centrum, vinotéka s vlastním someliérem, restaurace provozovaná společností Toscana Divino, pláž se službami personálu budovy, soukromé zahrady, bazény, vodní prvky podobné zenu a vlastní botanická expozice – to vše, co Djoković pravděpodobně očekával.

Interiér Djokovićovy „villy“ je velmi otevřený, prostorný a s čistými liniemi. Prosklené stěny pouštějí do místností velké množství slunečního světla, terasa ve tvaru půlměsíce jako by visela nad oceánem a přímo vybízela k odpočinku nebo k cvičení jógy.

Obyvatelé Parku Eighty Seven jako by korespondovali s globálním životním stylem Djokoviće. „Je to zvláštní směsice lidí z celého světa,“ říká Joyce Gato z Douglas Elliman, který zastupoval zájemce, kteří nakonec Djokovićův byt koupili. „Mnozí z nich jsou sofistikovaní a dokážou ocenit umění a architekturu tohoto domu.“

Investice Djokoviće do této nemovitosti však podle všeho nebyla dána pouze životním stylem nebo emocemi. Během posledních několika let Djoković nashromáždil záviděníhodné portfolio nemovitostí, včetně panského sídla na kopci v Monte Carlu a dvojice bytů SoHo na adrese 565 Broome na dolním Manhattanu.

Pokud jde o kupující, Joyce Gato říká, že jsou ze severovýchodu, ale nechtějí prozradit více o svých plánech, které s novým bytem mají, ani to, kolik času tam chtějí strávit. Ale „zamilovali si architekturu, výhledy a také park,“ sdílí Gato na webových stránkách. „Velmi je uchvátily také velké balkony, které jako by rozšiřovaly životní prostor, jenž budova svým obyvatelům nabízí.“