Djoković uzavřel smlouvu na „sky villa“, jak se luxusní byt se třemi ložnicemi a čtyřmi koupelnami nacházející se v 9. patře budovy v Parku Eighty Seven nazývá, v dubnu 2017 jako investici, a to dokonce ještě předtím, než byla budova postavena. Byt byl dokončen až v prosince 2019, a vzhledem k pozdnímu dostavení tak tenista za byt nakonec zaplatil 5,77 milionu dolarů, což bylo téměř o 500 tisíc méně, než byla původní požadovaná částka. V lednu 2020, tedy dva měsíce před tím, než pandemie paralyzovala celý svět a s ním i trh s realitami, se pokoušel byt prodat za 7,15 milionu dolarů. Přesto částka, kterou za byt získal, je stále pro něj ziskovou.

Srbský tenista o svém bytě hovořil tak, že důvodem ke koupi byla koncepce celé budovy, klidná atmosféra, otevřené prostory a také servis. „Byl jsem inspirován bezkonkurenční úrovní služeb, exkluzivním přístupem do parku, vlastní zahradou u domu a panoramatickým výhledem na pevninu i moře,“ řekl Djoković o Parku Eighty Seven, když uzavřel smlouvu. „Prostě miluji design této budovy. Toto je místo, které rychle roste a vyvíjí se. Bude to moje nové útočiště,“ dodal. Prý se mu zde podařilo vytvořit „dokonalý životní styl“ pro něj a jeho manželku Jelenu.

Novak Djokovic Autor: Profimedia.cz / Profimedia.cz Autor: Profimedia.cz

Budova sama má půdorys elipsy, je konstruována ze skla a betonu a má 18 podlaží. Byla navržena architektem Renzem Pianem, který získal mezinárodní cenu za architekturu Pritzker Prize. Budova nabízí nerušený výhled na panorama Atlantského oceánu a na severní část Miami – Ocean Beach Park North, což je jedna z největších zelených ploch, jež se v Miami nacházejí.

Součástí budovy jsou také vlastní exkluzivní lázně se saunou, párou a tureckým hammamem, soukromá knihovna a salonky, technologické centrum, vinotéka s vlastním someliérem, restaurace provozovaná společností Toscana Divino, pláž se službami personálu budovy, soukromé zahrady, bazény, vodní prvky podobné zenu a vlastní botanická expozice – to vše, co Djoković pravděpodobně očekával.

Novak Djokovic Autor: Profimedia.cz / Profimedia.cz Autor: Profimedia.cz

Interiér Djokovićovy „villy“ je velmi otevřený, prostorný a s čistými liniemi. Prosklené stěny pouštějí do místností velké množství slunečního světla, terasa ve tvaru půlměsíce jako by visela nad oceánem a přímo vybízela k odpočinku nebo k cvičení jógy.

Obyvatelé Parku Eighty Seven jako by korespondovali s globálním životním stylem Djokoviće. „Je to zvláštní směsice lidí z celého světa,“ říká Joyce Gato z Douglas Elliman, který zastupoval zájemce, kteří nakonec Djokovićův byt koupili. „Mnozí z nich jsou sofistikovaní a dokážou ocenit umění a architekturu tohoto domu.“

Novak Djokovic Autor: Profimedia.cz / Profimedia.cz Autor: Profimedia.cz

Investice Djokoviće do této nemovitosti však podle všeho nebyla dána pouze životním stylem nebo emocemi. Během posledních několika let Djoković nashromáždil záviděníhodné portfolio nemovitostí, včetně panského sídla na kopci v Monte Carlu a dvojice bytů SoHo na adrese 565 Broome na dolním Manhattanu.

Pokud jde o kupující, Joyce Gato říká, že jsou ze severovýchodu, ale nechtějí prozradit více o svých plánech, které s novým bytem mají, ani to, kolik času tam chtějí strávit. Ale „zamilovali si architekturu, výhledy a také park,“ sdílí Gato na webových stránkách. „Velmi je uchvátily také velké balkony, které jako by rozšiřovaly životní prostor, jenž budova svým obyvatelům nabízí.“