Interiér Autor: Thinkstockphotos.com Autor: Thinkstockphotos.com

Krémový krátce střižený koberec s hustým vláknem vždy působí luxusně a současně velmi elegantně. Interiér výrazně proteplí, zútulní a doslova rozzáří. Především v chladných severních místnostech nemá tato volba konkurenci. Neutrální základ je však možné dotvářet jakkoliv v souladu s barevnými preferencemi majitelů. V chladné místnosti ho proteplíme kombinací teplých odstínů, zatímco tmavou jižní místnost zchladí efektní třpytivě tóny peprmintové, tyrkysové a ocelově šedé.

Teplá výmalba

Odstín výmalby byl vybraný dokonale – teple béžová s nádechem zlatého okru působí nevtíravě a pokoj s ní kromě přívětivé atmosféry získal noblesu. Ačkoliv je výmalba o odstín tmavší nežli koberec, místnost nijak neztmavila. Vložená štuková římsa střídmého tvaru převýšenou stěnu rozdělila, opticky vyvážila a místnost s příliš vysokým stropem pocitově snížila. Sytý odstín ve spodní části navozuje útulnou atmosféru, zatímco o odstín světlejší horní část stěny působí lehce a vzdušně.

Stylový nábytek

Váza Ocksa vysoká 29 cm z Ikea za 199 Kč Autor: Ikea Váza Ocksa vysoká 29 cm z Ikea za 199 KčAutor: Ikea

Stolní lampa Klabb 24 x 13 x 44 cm z Ikea za 699 Kč Autor: Ikea Stolní lampa Klabb 24 x 13 x 44 cm z Ikea za 699 KčAutor: Ikea

Pléd Henrika růžový 180 x 120 cm z Ikea za 269 Kč Autor: Ikea Pléd Henrika růžový 180 x 120 cm z Ikea za 269 KčAutor: Ikea

Stylový nábytek dodává interiéru solidní výraz, který pastelové barvy posunuly do melancholické atmosféry „starých dobrých časů“. Ačkoliv pohovka a křeslo nejsou ze stejné řady, ladí spolu a přirozeně se doplňují. Prací potah pohovky z přírodně bílé bavlny je veskrze praktický. Křeslo je odvážně očalouněné do látky specifického fialkového odstínu, doplňujícího základní barevnou koncepci interiéru. Masivní stolek dodává uvolněné komorní sestavě vážnost.

Barevné polštářky

Zcela zásadní roli hrají v tomto interiéru doplňky. Pestrá směs polštářků nápaditě kombinuje všechny použité barvy základní koncepce: režnou bílou, fialovou, růžovou a zlatě okrovou. Barevně navazuje nejen na základní vybavení pokoje, ale také na citlivě vybrané stylové doplňky – olejomalbu ve zlaceném rámu, růžovou vázičku, ručně malovaný porcelán nebo světlounce fialkové stínidlo lampy v rohu. Působivé geometrické vzory polštářů zjemňují polštářky oživené plastickou výšivkou.

Vzorované závěsy

Závěsy Autor: Oficiální zdroj Autor: Oficiální zdroj

Jedním z nejvýraznějších prvků interiéru jsou díky velkorysým rozměrům okna vzorované závěsy. Sytý okrový základ rozvíjí barevnost navazujících stěn a světlý dekorativní květinový vzor opakuje barvu sedačky a kordonové římsy. Závěsy působí navzdory své velikosti obdivuhodně decentně a křehce, což je především zásluha filigránského dekorativního vzoru. Díky němu a dokonalé barevné harmonii použitých tónů vytvářejí závěsy nábytku působivé pozadí.