Dřevěná podlaha

designový chromový topinkovač není třeba schovávat do skříňky – bude ozdobou kuchyně. Reprezentativní topinkovač Dualit Vario 27030 má rozměry 26 x 21 x 22 cm a nádherný design v retro stylu (cena 7990 Kč) Autor: Oficiální zdroj designový chromový topinkovač není třeba schovávat do skříňky – bude ozdobou kuchyně. Reprezentativní topinkovač Dualit Vario 27030 má rozměry 26 x 21 x 22 cm a nádherný design v retro stylu (cena 7990 Kč) Autor: Oficiální zdroj

Syté, výrazné barvy horních skříněk a výmalby potřebují opticky i pocitově uzemnit. Tuto roli s přehledem zvládá dřevěná podlaha z exotické dřeviny afzélie doussie, která vytváří atraktivní pozadí všem dalším materiálům a barvám tohoto originálního interiéru. Teple načervenalé tóny podlahy rezonují s červenými zavěšenými skříňkami i doplňky. Bílá kuchyňská linka se od ní efektně odráží a působivě s ní kontrastuje.

ČTĚTE TAKÉ:

Atypická dispozice

Kuchyně je dispozičně řešená velmi velkoryse a netradičně. Skladba hmot v prostoru sice vypadá velmi zajímavě, funkčnost linky však není zcela uspokojivá. Lednice s mrazničkou se pravděpodobně nachází jinde, neprakticky stranou nebo jsou vestavěné pod pracovní deskou, kde ovšem jejich kapacita nemůže reflektovat velikost kuchyně. Kromě toho je nutné potraviny mezi třemi samostatnými zónami opakovaně přenášet.

Foto: Sedlák interiéry Autor: Oficiální zdroj Foto: Sedlák interiéryAutor: Oficiální zdroj

Bílý lesk

barová židle Bombo Stool patří mezi hojně využívané a dlouhodobě oblíbené designové ikony. Má fixní výšku 75,5 cm a její zaoblený plastový sedák změkčuje přísné pravoúhlé linie kuchyňské linky. Do ČR jí dováží a prodává firma Designpropaganda (cena 11 ... Autor: Oficiální zdroj barová židle Bombo Stool patří mezi hojně využívané a dlouhodobě oblíbené designové ikony. Má fixní výšku 75,5 cm a její zaoblený plastový sedák změkčuje přísné pravoúhlé linie kuchyňské linky. Do ČR jí dováží a prodává firma Designpropaganda (cena 11 860 Kč vč. DPH). Autor: Oficiální zdroj

Bílá lesklá dvířka kuchyně vytvářejí společně s tmavou podlahou základní – a nutno přiznat, že velmi působivé – kontrastní schéma. V celkovém konceptu splňují bílá dvířka hned dva úkoly najednou: jednak opticky odlehčují poměrně rozložitou kuchyňskou linku a současně vnášejí do interiéru plného relativně tmavých materiálů a sytých barev nepostradatelnou neutrální rovinu. V neposlední řadě bílá dvířka interiér prosvětlují a tento efekt ještě násobí jejich lesklý povrch.

Červený akcent

červené prostírání efektně násobí půvab rubínově červených dvířek zavěšených skříněk. Prostírání z tkaného PVC působí jako textilní, ale na rozdíl od něj se nemusí prát ani žehlit – stačí ho přetřít vlhkým hadříkem. Prostírání od firmy ASA s efektně od... Autor: Oficiální zdroj červené prostírání efektně násobí půvab rubínově červených dvířek zavěšených skříněk. Prostírání z tkaného PVC působí jako textilní, ale na rozdíl od něj se nemusí prát ani žehlit – stačí ho přetřít vlhkým hadříkem. Prostírání od firmy ASA s efektně odlišeným širokým lemem prodává celkem 5 dodavatelů, např. Fantazie, mHOME nebo Krásný domov (cena 109 Kč) Autor: Oficiální zdroj

Tmavá dřevěná podlaha kuchyně s navazujícím kobercem pískové barvy, bílá linka s elegantně tenkou pracovní deskou šedé barvy i laminátový obklad stěny s dekorem světlého dřeva vytvářejí dokonale neutrální schéma. Červená lesklá dvířka zavěšených skříněk do něj vnášejí příjemné vzrušení a kuchyni výrazně oživují. Staly se spontánně optickým středobodem kuchyně, jehož barevnost vtipně rozvíjí červené plastové prostírání.

Klidná modř

Elegantní rubínovou červeň horních skříněk opticky vyvažuje chladná modř výmalby, která trochu krotí její nezdolný temperament. Hluboká meditativní modř je hřejivé vitální červené rovnocenným partnerem a společně vytvářejí kouzelný a šaramantní pár. Napětí mezi teplou a chladnou barvou dodává interiéru originální vzhled a svěžest. Použití pouze dvou výrazných barev umocňuje jejich efekt a vizuální zážitek z promyšleně komponovaného celku.

Titulní foto: Sedlák interiéry