Stručný souhrn z článku:

  • Podkroví o 50 m² v historické čtvrti Barcelony nabízí moderní bydlení s terasami a výhledem.
  • Interiér kombinuje dřevěné prvky a moderní design, s rozložením obytných a soukromých prostorů.
  • Prosvětlený byt s přístupem na terasy poskytuje pocit otevřenosti a spojení s mořem.

Tento souhrn byl vytvořen pomocí AI a je kontrolován redakcí.

Bytový prostor s rozlohou pouhých 50 metrů čtverečních je situován v Ciutat Vella, tedy v historické části španělské Barcelony. Na dohled a v docházkové vzdálenosti jsou přístav a pláže, restaurace, muzea, parky, řada turisticky zajímavých míst, kostelů a katedrál.

Zdroj: VLM

Moderní podkroví

Celý byt je obklopen terasami, které jsou rozděleny do dvou úrovní. Spodní část bytu je uspořádána jako obývací pokoj s pracovnou, navazující na kuchyň v centrální části bytu.

Dřevěné trámy, police a šedomodrá podlaha jsou v interiéru kombinovány s bílými štukovanými zdmi, nabílenými cihlami a tmavou moderní kuchyňskou linkou, jejíž barvu přebírají i rámy dveří, oken a obložení toalety se sprchou.

Ciutat Vella Barcelona, tohle stojí za návštěvu:

Zdroj: Youtube

Pojďte na terasu

Pracovnu a malou ložnici s dvoulůžkem na kolečkách, které usnadňují jeho přemístění v prostoru, lze snadno oddělit sklápěcími dveřmi s průsvitnou vlnitou výplní.

Na opačné straně bytu je možné z kuchyně vstoupit na zvýšenou spodní terasu, nebo po schodišti s rozdělenými stupni vystoupat do hlavní ložnice.

Světlo a vůně moře

Barva světle dřevěné podlahy této místnosti ladí s barvou otevřených polic u stěny a se stupni na druhou terasu. Bílá malba zdí, spodní části a čela postele byla přenesena i na posuvné dveře boční skříně a na vstupní dveře horní toalety.

Celý byt je díky oknům a větším posuvným proskleným dveřím dostatečně prosvětlen. U otevřených oken a dveří nebo při pobytu na terase si vychutnáte nejen hřejivé sluneční paprsky, ale také čerstvý vzduch s vůní nedalekého moře.

Informace o projektu

  • Architekt: Gokostudio Arquitectos
  • Místo: Ciutat Vella, gotická čtvrť, Barcelona
  • Plocha: 50 m2 byt a 45 m2 terasy
  • Dokončeno v roce 2022

Gokostudio Arquitectos má v oblasti architektury, interiérového designu a designu více než 25leté zkušenosti. Na rozdíl od velkých studií, kde partneři v minulosti působili, bylo Gokostudio Arquitectos koncipováno s maloformátovou, téměř řemeslnou strukturou, která upřednostňuje kvalitu před kvantitou, dokonalé zpracování a kontrolu nad celým procesem. Při realizaci projektů většího rozsahu nebo ve větší vzdálenosti firma volí spojenectví s externími spolupracovníky, kteří sdílejí podobné hodnoty.

Zdroj: Dům & Zahrada, V2Com, Gokostudio Arquitectos