Fala Atelier už známe z naší návštěvy bytu, kde architekti vymazali hranatý vnitřek a nahradili jej obloukem. Bylo to moc zajímavé. Stejně tak použili barevnou separaci některých částí bytu, tam ale pomocí tradičních dlaždic.

Čtěte také

Foto: Fernando Guerra / FG+CG

Čtěte také

Návštěva interiéru: Rekonstrukce do oblouku

Tento dům, který byl prakticky před zbouráním, je na tom podobně. Jen dlaždice jsou použity v exteriéru, kde na fasádě nahradily ty původní. Jsou bílé s barevnými cákanci, a dům tak nádherně osvěžily.

Foto: Ricardo Loureiro Autor: Oficiální zdroj Foto: Ricardo LoureiroAutor: Oficiální zdroj

Foto: Ricardo Loureiro Autor: Oficiální zdroj Foto: Ricardo LoureiroAutor: Oficiální zdroj

Ačkoli to nevypadá, uvnitř je po rekonstrukci místo pro pět bytů. Pravda – není to nic velkého. Moderní mladá doba potřebuje i byty pro ty, kteří nemají moc peněz a nepotřebují ani moc místa. Garsonky umístěné po dvou na patře a poslední pátá na nástavbě jsou téměř totožné. Jedna část bytu je přepažena modrou překližkovou stěnou, která za sebou skrývá šatní skříň, kuchyni a také vchod do malé koupelny s toaletou. Konzistentní vizuál bílé-modré a dřeva je narušen jen drobnostmi, jako jsou kamenné „průsaky“ pod okny nebo u kuchyňské linky. Také dveře na chodbě jsou každé jiné. Jsou jasným orientačním znakem.