Designérku Anu Alačkovou oslovil na základě osobního doporučení od přátel. Zaujaly ho její předchozí realizace a také společná láska k funkcionalismu – právě z tohoto období totiž pochází dům, v němž se byt nachází.

Už po prvním setkání bylo jasné, že spolupráce bude fungovat na jedničku. Svědčí o tom nejen průběh přeměny prostoru a jeho výsledná podoba, ale i oboustranná spokojenost, která vedla k přihlášení projektu do soutěže Interiér roku v kategorii Soukromý byt – rekonstrukce.

Dvojky pro štěstí

Rekonstrukci původně třípokojového bytu odstartovalo magické datum 22. 2. 2022. Navzdory tomu, že probíhala v době, kdy se stavební trh potýkal s nedostatkem materiálu a vysokými cenami, se vše stihlo podle plánu.

Kde se žije lépe? V Praze nebo v Brně?

Zdroj: Youtube

„Až na drobné detaily jsme byli 1. září hotovi. Pečlivě jsem plánovala každý krok, aby řemeslné práce přesně navazovaly. Vše potřebné jsem objednala s velkým předstihem a jsem vděčná dodavatelům za jejich vstřícnost a možnost skladování zboží mimo standardní dobu. Ušetřili jsme tím nejen čas, ale i nemalé finanční prostředky,“ popisuje designérka.

Dokonalá kresba

Součástí návrhu byl na míru vyrobený nábytek, který je nejen funkční, ale i dekorativní. Designérka vybrala dýhu ořechu evropského, která postupem času mění odstín. „Po dohodě s majitelem jsme dýhu použili i na obložení jedné stěny, což je prvek typický pro interiéry ze třicátých let,“ vysvětluje Ana Alačkova. Dřevo vyniká také na podlaze, na niž autorka použila velké dubové parkety.

Chytrá domácnost

Během rekonstrukce byly instalovány funkce chytré domácnosti tak, aby nenarušovaly čistotu prostoru. Zvolený systém umožňuje hlasové ovládání, řídí podlahové vytápění, jsou na něj napojeny rolety, které jsou zabudované v sádrokartonovém podhledu, i všechny spotřebiče.

Vedle postele je nouzové tlačítko pro případ vloupání nebo zdravotních obtíží. Díky systému může majitel kdykoliv zkontrolovat dění v bytě a umožnit přístup i na dálku. (článek byl redakčně krácen)

Chcete se o moderním bytě v Brně dozvědět víc?

  • Stavební úpravy a vybourání příček
  • Změny v koupelně, kuchyni a jídelním koutě
  • Výběr nábytku na míru
  • Vášeň pro hudbu a nutné odhlučnění
  • Místo pro výpočetní techniku a spotřební elektroniku

To vše a mnoho dalších informací a produktů najdete v listopadovém čísle časopisu DŮM & ZAHRADA, které vychází 19. října.

Zdroj: Dům & Zahrada