Architekti Ieva Prunskaité a Rokas Puzinas vytvořili zajímavý návrh domu, který skvěle zapadá do prostředí lesa. Kombinuje starší vzhled, docílený černým opáleným dřevem na vnější straně budovy a kovovými vzory na okenicích, s čistým, světlým a moderním prostorem interiéru.

Zdroj: VLM

Moderní interiér

Moderní kuchyňská linka s nerezovou pracovní deskou, čistá betonová podlaha, bílá malba dřevěného ostění, velké prosklené posuvné dveře, velká boční i menší střešní okna celý interiér dostatečně prosvětlují. V chodbě za kuchyní je prostor s toaletou a sprchou a na opačné straně ložnice.

Hlavní obytná místnost s kuchyní je vybavena masivním dřevěným oválným jídelním stolem a židlemi. V jeho blízkosti je na opačné straně krátká šedá sedačka, židle a dřevěný konferenční stolek.

Místo pro odpočinek

Černý rohový krb se stejnobarevným kouřovodem dokáže rychle prohřát místnost s vysokým stropem i lůžka umístěná v částečném podkrovním patře, přístupném po schodech. Černá směrová svítidla pak kontrastují s bílými stěnami a po setmění září teplejším žlutým světlem.

V teplejších dnech tráví majitelé domu a jejich přátelé spoustu času výlety po okolí. Po návratu si mohou odpočinout na terase pod převislou střechou. Užijí si čerstvý vzduch, posedí u venkovního stolu, mohou se osvěžit v kulaté vířivce, obložené dřevem. Přístup do ní zajišťují dřevěné schůdky.

Informace o projektu

  • Rozloha pozemku: 10 000 m²
  • Zastavěná plocha: 117 m²
  • Počet podlaží: 2
  • Projekt byl realizován v roce 2022

PRUSTA Ltd je architektonická a stavební firma, založená v roce 1988. Jedná se o rodinný podnik založený architektem Eglé Prunskiené a stavebním inženýrem Juozasem Prunskasem, později se k nim přidaly jejich dcery: architektka Ieva Prunskaité a její manžel architekt Rokas Puzinas, a interiérová designérka Eglé Braziulé Prunskaité. Jejich aktuální projekty zahrnují stavby domů, komerční prostory, kanceláře, úpravy veřejného prostoru, renovace a interiéry, a to v různém rozsahu a rozpočtech. Návrhový proces je otevřený, interaktivní a podílejí se na něm všichni členové společnosti. Zajímavé myšlenky a návrhy mohou přijít od kohokoli v týmu, inspiraci pro design čerpají z různých zdrojů, včetně umění, vědy, historie nebo filozofie. Každý jejich projekt je jedinečný a nikdy se neopakuje. Cílem jejich práce je dokonalý výsledek a spokojený klient.

Zdroj a foto: Dům & Zahrada, PRUSTA Ltd.