Stručný souhrn z článku:

  • Architekti studia archicraft navrhli interiér vily v Horoušánkách s cílem vytvořit moderní a útulný domov, využívající tmavých povrchů a světlých kontrastů.
  • Interiér kombinuje tmavě mořenou překližku s plechem, poloprůsvitné závěsy a biokrb pro vytvoření hřejivé atmosféry a soukromí.
  • Projekt zdůrazňuje, že moderní a estetický interiér může být zajímavý i při použití tmavých tónů, které dodávají domovu harmonii a teplou atmosféru.

Tento souhrn byl vytvořen pomocí AI a je kontrolován redakcí.

Cílem architektů bylo navrhnout a realizovat interiér, který by z atypického dvojdomu v Horoušánkách vytvořil moderní a zároveň útulný domov.„Navrhovat soukromé bydlení je pro architekta vždy velkou výzvou. V tomto případě jsme se snažili najít takové řešení, aby ze tří stran prosklený dům nepůsobil jako výloha, ale jako příjemná, moderní rezidence. Toho jsme docílili za použití tmavých povrchů, které nejenže interiér zútulní, ale také mu uchovají nádech luxusu,“ říká k projektu architekt Jan Tomáš Cieśla ze společnosti archicraft.

Zdroj: VLM

Barvy šachovnice

Aby interiér nepůsobil příliš temně, využili kontrastů světlých bílo-šedých prvků. Tím vytvořili harmonický prostor, který propojuje zdánlivě nespojitelné, a to novodobé estetické bydlení s atmosférou teplého domova.

Hřejivé je především jádro domu, které tvoří kuchyň a obývací místnost. A to především díky využití dřeva, konkrétně tmavohnědé mořené překližky v kombinaci s tmavým plechem. Příjemné je rovněž spojení s okolní zelení velkými prosklenými plochami, pocit soukromí zajišťují poloprůsvitné závěsy.

Útulnou atmosféru společně s umělým a zároveň skrytým LED světlem osvětlujícím strop místnosti dotváří zajímavě řešený rohový biokrb. Stejný design doprovází také hlavní ložnici, které dominuje výrazné čelo postele se skříní. Do temných barev je rovněž zahalena koupelna a předsíň.

Ostatní prostory jsou laděné do bílo-šedých odstínů, a vytvářejí tak z prostoru kontrastní, ale harmonický celek. Interiér tak působí jednotně a čistě. Aby nic nenarušovalo celkový dojem, zvolili architekti skříně bez úchytek. Jedním z atypických prvků bytu je například botník v plechové skříni, který byl vytvořen na míru na přání paní majitele vily.

Neviditelné světlo

Aspekt, se kterým se architekti rovněž museli vypořádat, bylo světlo. Soukromí obyvatel ze tří stran prosklené vily zajišťují předokenní žaluzie. K docílení pocitu útulného domova pak využili poloprůsvitné závěsy. Umělé světlo zajišťují skryté LED pásky, které nasvětlují stropy a dodávají interiéru komorní tajemnou atmosféru.

Majitel bytu je vášnivým sběratelem nábytku a v budoucnu plánuje interiér doplnit o další designové kousky. Už nyní ale můžeme s jistotou říct, že i to, co se z podstaty musí líbit většině, nemusí být nutně bez tmavých tónů.

Z práce studia archicraft je zřejmé, že moderní a estetický interiér nemusí být jen ten, ve kterém se mísí pouze světlé odstíny barev. Důmyslnou kombinací je možné docílit mnohem zajímavější harmonie, která dodá jinak mnohdy studeným moderním domům atmosféru skutečného domova.

Archicraft založili v roce 2008 Tomáš Cieśla a Mirek Krátký. Měli jasnou vizi dělat kvalitní návrhy, soustředit se na servis pro klienty a vždy prosazovat své morální zásady. Návrhy řeší do detailu a hlavním krédem jejich práce je unikátnost materiálového řešení a realizovatelnost návrhu. Tuhle vizi mají dodnes a společně s nimi ji sdílí dalších deset architektů, inženýrů a designérů. Perfektně sehraný tým archicraft je schopný nabídnout servis jak individuálním klientům, tak velkým korporacím, od bytu až po rozlehlé kanceláře, úspěšné gastroprovozy i nadstandardně řešené interiéry.

Zdroj: Dům & Zahrada, archicraft.cz