Protože se Kalifornie často potýká se sesuvy půdy, Heusch svůj dům podepřel deseti ocelovými sloupy, aby ho před případnou přírodní katastrofou co nejlépe ochránil. Do sloupů důmyslně ukryl rozvody elektřiny a vody, včetně trubek odvádějících vodu ze střechy. To mu ušetřilo spoustu sekání do obvodových zdí, které navíc mohly být nahrazeny prosklenými tabulemi.

Čtěte také

Foto: Paul Dyer

Čtěte také

Návštěva: Hodně radikální rekonstrukce

Od domu ve stráni nad kaňonem se tak nějak očekává, že poskytne skvělé výhledy. Heuschova konstrukce v tomto ohledu opravdu nezklame. Architekt si dal záležet, aby se on sám i jeho hosté mohli kochat pohledem na okouzlující přírodu z každého pokoje.

Rozloha obytné plochy vyžadovala dle vyhlášky únikový východ. Heusch z této povinnosti učinil přednost a druhý východ umístil do hlavní ložnice, ke které přistavěl můstek a schody vedoucí přímo k bazénu a do zahrady uspořádané v japonském stylu. Přesně v této ložnici bychom se chtěli v létě probudit...

Interiéru vládne minimalismus a vysoce kvalitní materiály. Pro podlahy architekt zvolil trvanlivou exotickou dřevinu Ipe, koupelnu pro hosty zdobí obklady ze španělského mramoru, hlavní koupelně pak dominuje vana vytesaná z přírodního kamene. Veškerý nábytek v domě byl navržen a vyroben na míru.

Foto kredit: Gerhard Heusch Autor: Oficiální zdroj Foto kredit: Gerhard HeuschAutor: Oficiální zdroj

Heusch shledal prostředí domu a jeho okolí natolik krásným a inspirativním, že se později rozhodl přistavět k základní budově kancelář a pracovat z domova. Kancelářské prostory o štědré rozloze 140 m² jsou umístěny do samostatného bloku pod úrovní terasy s bazénem, ale přitom sem proniká dostatek přirozeného světla. „Nyní mám tu nejpoklidnější cestu do práce, jakou jsem si kdy mohl představit,“ libuje si architekt.