O víkendu 17. – 19. října od 9 do 18 hodin se původní i nově postavená plzeňská Městská sportovní hala na Úslavské ulici přemění v jedno velké výstaviště. Spojením dvou hal vznikla plocha 3 tisíce metrů čtverečních, které přímo vybízí k uspořádání „mega“ akce pro celou rodinu. A co zajímá celou rodinu? Jak si vylepšit své bydlení, jak vylepšit svůj vzhled a čím můžeme potěšit své chuťové buňky. Proto celá nová sportovní hala bude zaplněna expozicemi veletrhu o bydlení a moderním životním stylu MODERNÍ DŮM A BYT. Druhá hala se přemění v „ráj pro ženy“, což nejlépe vystihuje název veletrhů ŽENA A DOMOV & SVATEBNÍ FESTIVAL. Spojovací koridor mezi halami a část původní haly bude věnována tomu, co zajímá každého – dobrému jídlu, pití a gastronomii pod staronovým názvem EX PLZEŇ.

Moderní dům a byt

Velká nabídka nábytku z masivu, jídelních stolů, židlí, kovových a dřevěných postelí včetně matrací, sedacího nábytku, moderních gobelínů, přehozů, polštářů, kompletního vybavení koupelen, centrálních vysavačů, garážových vrat, předokenních rolet, zasklívání lodžií, klimatizační techniky, dřevěných oken, dveří a parapetů, zimních zahrad. Zajímavostí jistě bude GMS ovládání – zapínání spotřebičů mobilem, nebo infračervené zářiče pracující na principu sluneční energie. Kdo bude stavět, jistě ocení nabídku stavební chemie, stavebních systémů z tvárnic, betonových celků, hydroizolací nebo solárních systémů a tepelných čerpadel atd.

Žena a domov

Možnost nákupu konfekce, módních doplňků, punčochového zboží, kožené galanterie, kabelek, bavlněných látek pro patchwork, včetně literatury a ukázek patchworku, originální módy, malby na hedvábí, batiky, klobouků a čepic, dámských výrobků z úpletu a originální ruční tvorby, luxusních šperků i těhotenské módy. Z kosmetiky zde bude nabídka parfémů či produktů z Mrtvého moře. Zastoupeno bude také vybavení do kuchyní a např. žehlicí lisy. Pro své zdraví si můžete nechat změřit tělesný tuk a využít možnosti individuálních konzultací.

Ezoterická poradna

Desítka ezoteriků se v odděleném sále bude věnovat všem vašim problémům a dotazům. Můžete využít astromedicínskou diagnostiku, výklad z mariášových, tarotových a cikánských karet, diagnostiku automatickou kresbou, malování osobní mandaly dle data narození, harmonizace JL technologií pro nastartování samouzdravujících procesů v těle včetně hojivých náplastí tišících bolest, astrologie, Feng shui a psychologie rozvoje osobnosti, Královské barevné čtverce – energizující terapeutický systém bytových dekorací atd.

Svatební festival

Přehlídka desítek svatebních salonů včetně módních přehlídek, kadeřnické a květinové show.

EX Plzeň

Gastronomický festival spojený s prodejem potravin, ochutnávkami a odborným výkladem. Každý bude moci zdarma ochutnat čokoládové výrobky, mexickou kuchyni, Babiččin ovocný čaj, ženšenový elixír, různé druhy džusů a také vín z několika vinoték např. France Rosé. Budete se moci podívat, jak se zdobí tradiční český perník, nebo si zakoupit výrobky z mateří kašičky, pylu a medoviny či vánoční pečivo a jiné pekařské výrobky. Zastoupen bude i prodej různé uzeniny a dalších specialit. V nabídce budou i potravinové doplňky stravy a různé druhy ovocných šťáv.

Gastronomický doprovodný program

V rámci doprovodného programu se blíže seznámíte se správnými způsoby podávání sektu a servírování kaviáru. Budete moci obdivovat naaranžované stoly k různým slavnostním příležitostem, posoudit umění žáků hotelové školy při přípravě salátů a také zhlédnout přehlídku profesního oblečení pro gastronomii. Dále můžete využít řízené degustace francouzských vín s odborným výkladem nebo si odborně nechat nabrousit nože a vyslechnout si povídání o nožířství v současnosti i minulosti. Závěr každého výstavního dne bude patřit barmanské show. Po celou dobu výstavy si můžete zakoupit odborně namíchané alko i nealko koktejly. K dispozici budou i pitné stojany s pramenitou vodou a výborná káva Alois Dallmayr. Zajímavé bude i vyprávění členů Asociace Fair Trade o pěstování indického čaje nebo egyptského koření. O potravinách, našem zdraví a případných nákazách z potravin bude hovořit MUDr. Rambousek z Lékařské fakulty University Karlovy.

Veřejná burza pivních suvenýrů

Denně od 15 do 18 hodin budou přímo na veletrhu přátelé Klubu Pilsner směňovat či vykupovat pivní suvenýry.

Přednáška - regenerace bytových domů

V sobotu od 14 do 16 hodin organizuje Sdružení bytových družstev a společenství vlastníků s poradenskou agenturou diskusní dílnu na téma způsoby a rozsah oprav bytových domů, dotační systém státu a možnosti financování oprav.

Venkovní expozice

Venkovní prostory před halami budou zcela zaplněny expozicemi s různými pamlsky, cukrovím počínaje a pečeným seletem konče. Dále zde najdeme nabídku skalních útvarů a skalniček pro zahrádkáře, vřesů, hrnkových rostlin nebo velký kamion s krbovými kamny a speciálními topnými briketami.

Dárky pro návštěvníky – časopisy zdarma

Každý návštěvník při vstupu obdrží tašku s propagačními materiály vybraných firem a dále si bude moci vybrat z desítek titulů gastronomických časopisů a desítek titulů časopisů o bydlení.

Soutěž o zlatý dukát Karla IV.Všechny placené i volné vstupenky budou slosovatelné a v neděli v 16 hodin bude moderátorem veletrhu vylosován návštěvník, kterému bude doručen zlatý dukát Karla IV., který je z ryzího zlata a je ražen pouze v omezené sérii, čímž získává vysokou sběratelskou hodnotu.

Už víte, kde strávíte část víkendu od 17. do 19. října? Nezapomeňte s celou rodinou přijít na čtyřlístek veletrhů MODERNÍ DŮM A BYT & ŽENA A DOMOV & SVATEBNÍ FESTIVAL & EX PLZEŇ do Městské sportovní haly (Haly TJ Lokomotiva) na Úslavské ulici v Plzni. Nakoupíte, ochutnáte a prohlédnete si nabídku více než 170 vystavovatelů.