Někdy však bývá poměrně náročné vybrat tu správnou firmu, která je schopná postavit levné a kvalitní bydlení na pěkném místě s dobrou dopravní dostupností. Spolumajitel jedné ze stavebních společností ing. Pavel Stříbrný v rozhovoru radí, na co si dát při hledání nového bydlení pozor. Zároveň vysvětluje, jak stavbu obvykle realizuje jeho firma.

Na co by si měli lidé dávat největší pozor, když vybírají firmu, která jim postaví vlastní dům? Autor: archiv Vzhledem k velké konkurenci mezi stavebními firmami a v současné době nízké poptávce po nových domech se mnoho společností dostává do finančních problémů. Zákazníci by proto měli dbát na to, v jaké fázi a kolik finančních prostředků vkládají do projektu. Nejlepší je vybrat si společnost, která požaduje pouze menší zálohu a doplatek až po dokončení domu.

Setkávají se zájemci o nové bydlení i s nějakými nefér praktikami?Velmi často se stává, že firma inzeruje cenu, která není ani zdaleka konečná. Obvyklé finty jsou ceny bez DPH, různé typy "holodomů", kde dokončení domu svépomocí přijde zákazníky opravdu velmi draho. Často se inzerují "nejlevnější domy v Praze", které jsou ale od Prahy desítky kilometrů vzdálené… V těžkých dobách vám stavební společnosti slíbí cokoliv, proto je třeba být zvláště opatrný.

Co poskytujete svým klientům vy, na rozdíl od konkurence?Jak již napovídá naše motto - dům za cenu bytu. Znamená to, že se snažíme být cenově dostupní pro široké spektrum zákazníků. Troufám si říct, že v daných lokalitách nemáme konkurenci, a to co se týká jak ceny, tak i kvality provedení. Další naší výhodou je cenová politika vůči zákazníkům - požadujeme pouze 200 tisíc zálohu a doplatek až po kolaudaci a dokončení domu. Naše ceny jsou opravdu konečné. Včetně DPH, pozemku, zámkové dlažby, kvalitních koupelen, podlah, dveří a dalších položek, často mnohatisícových. Zákazníci se stěhují již do hotového.

Jak toho dosahujete? Autor: archiv Na rozdíl od většiny developerů (včetně těch největších) si nenajímáme neznámé stavební firmy na realizaci. Máme vlastní stavebníky, kteří provádějí celou výstavbu. Díky tomu dosahujeme vysoké kvality a kompletní záruku nepřevádíme na jiné subjekty.

Jaké úspěšné projekty jste již realizovali?Zatím jsme postavili a předali klientům přes 70 rodinných domků v lokalitách severně od Prahy. Vždy jsme měli všechny domy prodané již před dokončením. V současné době je ve výstavbě dalších 30 domů a zájem neklesá.

Proč jste si vybrali pro realizaci výstavby zrovna obce na sever od Prahy?Sever od Prahy je dynamicky se rozvíjející oblast, kde je stále možné koupit pozemky za rozumnou cenu a v dosahu metropole. Proto výsledné ceny domů jsou pro širší spektrum zájemců výrazně lépe dosažitelné, než jsme zvyklí v jiných oblastech za Prahou.

Jak jsou na tom obce za Prahou s občanskou vybaveností? Je možné někde v blízkosti navštěvovat školy, pohodlně nakupovat? Najde zde rodina vše, co potřebuje? Obce Zdiby, Klecany, Bašť nebo Líbeznice mají veškerou občanskou vybavenost a velmi dobrou dostupnost do Prahy. Pro větší nákupy pak mají noví obyvatelé těchto obcí v dosahu největší nákupní centrum v České republice v Letňanech.

Více o společnosti pana ing. Stříbrného na DůmZaCenuBytu.cz.