Historie cibetkové kávy se začala psát v 19. století, kdy holandští kolonizátoři začali pěstovat v Indonésii kávu určenou k obchodování. Domorodcům proto přísně zakázali sběr kávových zrn pro vlastní potřebu a ti hledali způsob, jak si tento výjimečný nápoj dopřát. Zjistili, že zralé kávové třešně jsou oblíbenou pochoutkou drobných cibetkovitých šelem – oviječů skvrnitých. Kávová zrna, která se v dužině ukrývají, pro ně však byla nestravitelná, a tak je vyloučily společně s výkaly. Jejich sběr byl pro místní obyvatele jediná možnost, jak se ke kávě dostat.

Cibetková káva hrála roli i ve slavném filmu s Jackem Nicholsonem a Morganem Freemanem s názvem Než si pro nás přijde:

Zdroj: Youtube


Čím je výjimečná?

Právě pobyt v trávicím ústrojí oviječů dodává kávovým zrnům specifickou chuť. Působením enzymů získávají zrna silnější aroma, jsou méně hořká a více olejnatá. Podle některých názorů jejich chuť připomíná hořkou čokoládu, karamel nebo švestky. Existuje ale celá řada odborníků, kteří chuťové vlastnosti cibetkové kávy nijak vysoko nehodnotí a považují ji především za marketingový produkt. Celosvětová poptávka nicméně několikanásobně převyšuje nabídku, díky čemuž se cena za kilogram může pohybovat mezi 10 000 až 20 000 korun.


Příležitost pro šarlatány

Tradiční sběr cibetkových zrnek je poměrně náročný. Místní obyvatelé procházejí místa, kde oviječi žijí, a vyhledávají jejich trus. Ten pak následně čistí, zrnka zpracují a nabízejí k prodeji turistům nebo obchodníkům. Zájem o cibetkovou kávu a horentní sumy, které jsou za ni lidé ochotni platit, ale zatáhly do hry i podvodníky a nekalé praktiky. Tak začaly vznikat farmy, kde jsou šelmy drženy v klecích v hrozných podmínkách a vykrmovány kávovými třešněmi. Z tohoto důvodu vzniklo několik certifikací, které mají zákazníkům zaručit etický způsob získávání cibetkových zrn mimo tyto farmy. Dalším problémem je pančování. Velká část produkce obsahuje pouze malý podíl vzácných zrn a zbytek tvoří běžná káva. Podle názvu to ale nepoznáte – název Kopi Luwak není nijak chráněn a negarantuje 100% obsah pravé cibetkové kávy. Pokud byste tedy cibetkovou kávu zatoužili ochutnat, obraťte se na specializovanou a věrohodnou pražírnu, která vám s výběrem a nákupem poradí.

Zdroj: www.piccoloneexistuje.cz, cs.wikipedia.org