Patříte mezi nadšence, kteří se ze svých cest vrací vždy s velkým množstvím fotek? Podívejte se, odkud si můžete odvézt ty nejkrásnější záběry. Máme pro vás místa, která se umístila mezi nejfotogeničtější na světě. 

1. Maledivy 

Přes tisíc ostrovů a ostrůvků, které dohromady tvoří Maledivy, je rájem na zemi. Maledivské ostrovy jsou jasnou volbou, pokud se toužíte na své dovolené kochat dokonalými výhledy, užívat si relax na pláži a mezi opalováním a výtečným jídlem se osvěžit v tyrkysových vodách u pobřeží. To vše v dechberoucích kulisách palem vrhajících stín na bělostný písek, který omývá průzračně čistý Indický oceán.

2. Eiffelova věž

Pohled na největší symbol Paříže chce mít zvěčněn každý návštěvník francouzské metropole. Fotoaparáty proto zuřivě cvakají a donekonečna se pokoušejí zachytit onu železnou eleganci. V Paříži existuje celá řada míst, ze kterých můžete Eiffelovu věž obdivovat v celé kráse a vesele ji zvěčňovat. Jedním z nejlepších míst k pohledu na ni je bezesporu prostranství Trocadéro mezi dvěma křídly paláce Chaillot, kde je dnes ukryto několik zajímavých muzeí. Na tomto místě pořizují zástupy turistů jedny z nejoblíbenějších a nejhezčích fotek Železné dámy.

3. Times Square 

Obrovská křižovatka Broadwaye a Sedmé Avenue s názvem Times Square je vůbec tím nejoblíbenějším cílem turistů v USA a také jedním z nejfotogeničtějších míst světa. Světelné billboardy, neony, obrovské televizní obrazovky, broadwayská divadla, televizní studia, vyhlášené restaurace a velkolepě pojaté obchody amerických značek. Tady bije srdce města. 

4. Grand Canyon 

Když se řekne kaňon, tak téměř každého napadne ten nejznámější na světě – Grand Canyon ležící v Arizoně. Nejenže je nejznámější, ale také nejdelší na světě (446 kilometrů), nejfotogeničtější a nejširší (500 m – 29 km). Hluboký je až 1 600 metrů. 

5. Brooklynský most 

Stal se symbolem velkolepého New Yorku, jednou z atrakcí, kterou každý návštěvník prostě musí vidět. V celých Spojených státech patří k těm nejstarším mostům vůbec. Spojuje dvě oblíbené čtvrti oddělené řekou East River – Manhattan a Brooklyn. 

Zdroj: ireceptar.cz, radynacestu.cz

Čtěte také

Čtěte také

Svatomartinská vína letos trhnou rekord