Stručný souhrn z článku:

  • Vánoční trhy v Evropě jsou oblíbenou tradicí, která přináší sváteční atmosféru, tradiční jídla a originální dárky.
  • Ve Vídni najdete trhy s bohatou nabídkou uměleckých řemesel, cukrovinek a punče. Drážďanský Striezelmarkt je nejstarší na světě s mnoha tradičními pochoutkami.
  • Budapešť láká na náměstí Vörösmarty, Norimberk je známý svými německými klobásami a Salzburg nabízí Mozartovy koule a tradiční průvod pekelníků krampusů.

Tento souhrn byl vytvořen pomocí AI a je kontrolován redakcí.

Vánoce jsou tu cobydup a ani letos nebudou bez tradičních vánočních trhů. Nenechte si ujít sváteční atmosféru, překrásnou vánoční výzdobu, nákupy originálních dárků u pouličních stánků, chuť svařeného vína, vůni hřebíčku a skořice, zvuk koled a třeba i sněhové vločky. Níže pro vás máme výběr evropských metropolí, do kterých se rozhodně vyplatí vyrazit.

Vánoční trhy ve Vídni

Vánoční trh ve Vídni s více než 150 stánky láká milovníky Vánoc, světýlek a romantiky už přes tři desetiletí. Nejznámější trhy jsou na Rathausplatz, Stephansplatz a v Schönbrunnu, kde naleznete tradiční umělecká řemesla, adventní koncerty a bohatou nabídku cukrovinek a punče. Gurmáni se zatetelí, když ucítí vůni linoucí se ze stánků s punčem, pečenými kaštany, klobáskami nebo bramboráky.

Vánoční trhy v Drážďanech

Vánoční trh Striezelmarkt v Drážďanech je nejstarší vánoční trh na světě s tradicí sahající až do roku 1434, kdy si zde místní obyvatelé kupovali maso na vánoční hostinu. Na více než 100 stáncích tvořících kouzelné vánoční městečko, které každoročně na náměstí Altmarkt vznikne, najdete tradiční pochoutky jako vánoční štólu, handbrot, různé klobásky a samozřejmě svařák. Ten si můžete nechat nalít do barevného hrníčku, který poslouží jako sběratelský kousek, jelikož každý rok jsou hrníčky zcela jiné.

Zdroj: Youtube

Vánoční trhy v Budapešti

Budapešť si určitě také zaslouží pozornost každého milovníka Vánoc. Především jejich hlavní vánoční trh na náměstí Vörösmarty. Jedná se o ideální příležitost vyzkoušet typická maďarská jídla jako tradiční maďarsko-židovský koláč flódni. Určitě zde můžete nakoupit i dárky, neboť stánky jsou plné ručně vyráběných drobností od místních umělců.

Vánoční trhy v Norimberku

Vánoční trhy v Norimberku jsou považovány za nejhezčí v celém Německu a zároveň patří k nejstarším v zemi. Dejte si ke svařáku perník neboli Lebkuchen, pražené mandle nebo vyhlášené německé klobásy a užijte si vánoční atmosféru. Stánků bývá na náměstí Hauptmarkt víc než 180 a nechybí ani zábavný program pro děti.

Vánoční trhy v Salzburgu

Punč, tyrolský špek, pražené kaštany, Mozartovy koule, marcipán a divoké čertovské řádění v tradičním průvodu pekelníků krampusů, to jsou trumfy, na které sází oblíbená rakouská metropole Salzburg v období adventu.

Zdroj: radynacestu.cz, skrz.cz