Objevte skvosty České republiky, které ocenila organizace UNESCO zápisem na prestižní seznam kulturního a přírodního bohatství.

1. Historické centrum Prahy

O Praze je známo, že je jedním z nejkrásnějších měst světa. Není proto divu, že je její historické centrum zapsáno na seznamu UNESCO. Pokud si chcete projít nejslavnější pražské památky, vydejte se na procházku po Královské cestě. Prohlídková trasa vede historickým centrem Prahy a začíná na náměstí Republiky u Obecního domu a končí u katedrály sv. Víta na Pražském hradě. Cesta je lemována paláci, chrámy, domy a dalšími památkami.

Zdroj: Youtube

2. Historické centrum Českého Krumlova

Symbolem města Český Krumlov je bezpochyby hrad a zámek s tyčící se věží do daleka. Spolu s historickým centrem je Krumlov zapsán na seznam UNESCO. Architektonické památky vytváří z Krumlova hodnotný celek středověkého rezidenčního města, rozvíjejícího se od 13. století podél meandrů řeky Vltavy. Nejcennější součástí areálu je zámecké barokní divadlo s téměř kompletním vybavením dekorací, kostýmů a rekvizit.

3. Historické centrum Telče

Historické centrum města Telč patří k nejcennějším městským památkovým rezervacím v Česku. V 16. století přeměnili italští architekti gotické sídlo v reprezentativní zámek. Úpravy se nevyhnuly ani měšťanským domům na náměstí, bylo k nim přistaveno podloubí a průčelí se štíty, podobu si uchovaly jen některé domy, většinu z nich poznamenaly barokní úpravy. Historické jádro města, uzavřené rybníky a branami, si udrželo po staletí svoji osobitou tvář. K zámku přiléhá dispozičně řešená zahrada s parkem.

Zdroj: kudyznudy.cz, unesco-czech.cz