Dubaj je pro mnohé synonymem luxusu, světových butiků a úžasně výhodných nákupů. Dokonce se sem pořádají i speciální zájezdy na nejrůznější nákupní veletrhy. Tím, co vás rozhodně zaujme na první pohled, není čaj ani levný parfém, budou to stavby, které tu každým rokem vyrůstají. Podívejte se s námi na ty nejkrásnější z nich!

Burj Khalifa

Dvoupatrové výtahy nebo luxusní bazén jsou jedny z mnoha vymožeností, které vám tento nejvyšší mrakodrap světa nabízí. Jednou z dalších pak je třeba speciální systém, který recykluje dešťovou vodu a využívá ji právě ve zdejším bazénu. „Burj“ znamená arabsky věž a ze špičky Burj Khalifa se můžete opravdu dobře rozhlédnout – nad veřejnou pozorovatelnou pak najdete ještě soukromý klub. Z výšky 828 m si možná ani nevšimnete, že celý mrakodrap stojí v umělém jezírku.

Jumeirah Beach Hotel

Překrásný moderní hotel vás upoutá svou elegancí a originálním tvarem. Byl totiž navržen jako obří vlna, ve které se odráží celá Dubaj. Vnitřní design pak odpovídá čtyřem přírodním elementům – vodě, zemi, vzduchu a ohni. Navíc je z něj krásný výhled na Burj Al Arab. Ten je vidět ještě ze slavného dubajského vodního parku Wild Wadi, který je hned vedle hotelu.

Burj Al Arab

Nejluxusnější hotel světa, tak je často označován mrakodrap unikátního tvaru plachetnice, Burj Al Arab. Nachází se na umělém ostrůvku, a tak skutečně ční z moře jako přijíždějící koráb. Uvnitř něj ale místo oplzlých námořníků najdete 8 zlatem oplývajících restaurací a barů, 202 mezonetových apartmánů, kde jeden může mít i 780 čtverečních metrů. Vnějšek budovy je navíc osvětlen různými barvami tak, aby co nejlépe vyjadřoval proces zapadání slunce.

Zdroj: cestovinky.cz, novinky.cz

Čtěte také

Řadovky ze sedmdesátých let podle návrhů architektů Lasovského, Vrátníka a Barocha

Čtěte také

Řadový dům ze 70. let prošel efektní obnovou