Brick Award 2022 je už desátý ročník soutěže, která hledá nejlepší stavby světa, u kterých bylo použito keramické zdivo. Popularita této soutěže se stále zvětšuje, což dokládá i to, že do tohoto ročníku se přihlásilo 789 projektů z 53 zemí.

V létě bylo vybráno 50 projektů do užšího výběru v pěti kategoriích. Soutěž Brick Award má pět kategorií a v každé z nich bude udělena cena dané kategorie. Kromě toho bude vyhlášen celkový vítěz. Vítězné projekty v těchto pěti kategoriích „Feeling at home“ (Příjemný domov), „Living together“ (Společné bydlení), „Sharing public spaces“ (Sdílené společenské / veřejné prostory), „Working together“ (Společná práce) a „Building outside the box“ (Inovace / novátorské projekty) i celkový vítěz budou oznámeni v červnu 2022 na oficiálním slavnostním ceremoniálu Brick Award ve Vídni.

Všech 50 kandidátů najdete na webových stránkách soutěže Brick Award.

Porota soutěže Brick Award se skládá z pěti renomovaných mezinárodních architektů: Ingrid van der Heijden/Nizozemsko, architektka a zakládající partnerka firmy Civic Architects; Jesper Gottlieb/Dánsko, architekt a zakládající partner firmy Gottfried Paludan Architects; Tina Gregorič/Slovinsko, architektka a zakládající partnerka firmy Dekleva Gregorič Architects; Wilfried Kuehn/Německo, architekt a zakládající partner firmy Kuehn Malvezzi; Brigitte Shim/Kanada, architektka a zakládající partnerka firmy Shim-Sutcliffe Architects v Torontu.

Titulní foto: Auditorium a divadlo v Illueca, Španělsko. Architekt: Magén Arquitectos SLP, Zaragoza