Nakupování v hypermarketech nás v poslední době začalo nudit. Většina obchodních center ostatně vypadá velmi podobně. Hledáme tedy „oduševnělá“ místa, kde se setkáme s prodejci a máme možnost nakoupit zdravé výrobky ze známých zdrojů. Z těchto potřeb se zrodila rostoucí popularita výstavních hal. Jejich stavbu velmi často doprovází rekonstrukce historické budovy, která doposud ležela ladem. Některé z těchto hal jsou skutečnými architektonickými skvosty.

1. Velký bulvár - Budapešť, Maďarsko

Velký bulvár, který byl postaven na konci 19. století, je dnes jednou z mnoha turistických atrakcí maďarského hlavního města. Na první pohled vypadá trochu jako vlakové nádraží. Při pohledu na mocnou klenbu budovy je těžké necítit ducha dob Gustava Eiffela a Antoniho Gaudího. Můžete si zde koupit mnoho místních specialit. Sladké langoše jdou ruku v ruce s tradičně kořeněnými maďarskými pokrmy. Obzvláště populární jsou maďarská vína a papriky, dostupné ve všech možných odrůdách.

2. Markthalle Neun - Berlín, Německo

Hlavní město Německa se může pochlubit mnoha skvělými tržnicemi. Markthalle Neun je však nejznámější. Ačkoli je Berlín spojován spíše s těžkou monumentální architekturou, interiér této tržnice dělá vše pro to, aby tento stereotyp změnil. Je to živé a barevné místo. Stánky jsou plné německých specialit, lahodných místních piv a uzenin. Zábavní charakter Markthalle Neun je navíc zdůrazněn řadou barů a nedalekých hospod.

3. Le Marché Couvert La Chapelle - Paříž, Francie

Le Marché Couvert La Chapelle, známý také jako Olive Fair, je na mapě Paříže nezbytností. Strop ve tvaru deštníku je skutečným poutačem a podpisem fantazie francouzských architektů. Na trhu si můžete koupit mnoho produktů neodmyslitelně spojených s Francií. Květiny, maso, sýry, chléb, ovoce a zelenina lákají nakupující na každém kroku.

4. Mercado de San Miguel - Madrid, Španělsko

V tržnici Mercado de San Miguel si vychutnáte nejlepší tapas, které jsou charakteristickým pokrmem Španělska. Je také místem mnoha kulturních akcí a koncertů. Stejně jako mnoho jiných již zmíněných prostor má i tento dlouhou tradici. Byl založen v roce 1916, ale v průběhu několika desetiletí byl opomíjen. Investoři jej dali v roce 2003 do dnešní podoby moderní tržnice, kde pulzuje rušný život.

Zdroj: Youtube

5. Östermalms Saluhall - Stockholm, Švédsko

Návštěvníci, kteří snadno odolávají pokušení, by neměli vstoupit do této krásné budovy ve Stockholmu. Östermalms Saluhall, který funguje nepřetržitě od roku 1888, je místem, kde si můžete koupit nejlepší švédskou čokoládu. Ve večerním světle vypadá prosklený interiér téměř jako ze zlata a bronzu. Na policích dominují rybí pokrmy, i když jsou zde i již zmíněné sladké pochoutky.

Zdroj: hospodarskenoviny.cz, portadoors-praha.cz