Záleží nejen na typu stínicí techniky, ale i na tom, jakou látku použít vzhledem k tomu, co od ní očekáváme. Pojďme se podívat na jednotlivé typy podrobněji.

Interiérové horizontální žaluzie – nestárnoucí klasika

Interiérové žaluzie jsou cenově nejdostupnějším a nejběžnějším typem zastínění. Výhodou tohoto produktu je především jeho jednoduchost a cenová dostupnost, avšak mnoho domácností již volí modernější typy stínění, kterými lze zastínit celé okno najednou a nejen jeho jednotlivé prosklené části, kdy tak na jednom okně musíme mít například hned tři žaluzie.

Interiérové vertikální žaluzie – nejen kancelářská záležitost

Vertikály“ jsou druhým nejznámějším typem zastínění, které se hojně používaly a stále používají především v kancelářských prostorách. Dají se však použít nejen před okno jako klasické stínění, ale také mohou sloužit jako rozdělení prostoru v kancelářích, salónech, ale i v bytě.

Látkové rolety – tolik možností!

Další širokou produktovou skupinou interiérového stínění jsou látkové rolety. Tento oblíbený moderní styl zastínění čítá širokou škálu možností umístění (přímo na okno, na rám okna, před rám), ovládání (řetízek, klika, dálkové ovládání), provedení (plastové, kovové), ale hlavně velmi široký výběr látek. Látky lze přitom vybírat nejen podle barev a vzorů, ale rovněž podle typu materiálu.

Plisse – variabilní a tak elegantní

Plisse je skládaná látková žaluzie, která oblékne vaše okna, zútulní interiér a samozřejmě poskytne zastínění šité na míru vaší místnosti. Velkou výhodou tohoto produktu je jeho variabilita ovládání i uchycení, kdy se vůbec nemusí vrtat nebo šroubovat do zdi ani okna, ale profil se dá nalepit přímo na okenní tabuli. Lze ji také přizpůsobit velice atypickým tvarům oken.

Japonská stěna – nádech jiné kultury

Japonskou posuvnou stěnu, roletu nebo chcete-li žaluzii, lze do interiéru umístit, nejen pokud preferujete lehce asijský styl bydlení. Jeden produkt může mít od dvou do pěti drážek, kde se může pohybovat až devět panelů. Stahovat můžeme „japonku“ doleva, doprava nebo jako oponu, kdy jedou v jedné drážce dva panely a stahují se od sebe a k sobě. Látku můžeme mít stejnou pro celou stěnu nebo látky střídat, což umožňuje si s designem hrát ještě více.

Už se dávno nemusíme spokojit pouze s pár odstíny barev, ale naopak nebát se jít i do netradičních vzorů látek, barev či atypických tvarů. V nabídce je tolik možností. Každý si jistě pro svůj interiér zvolí svou vlastní ideální variantu. Která bude ta vaše?