Chytře řešená kuchyně musí hlavně dobře sloužit, proto se vyplatí její pečlivé plánování. Zařizovat ji na etapy je nepraktické a někdy ani dodatečné změny nejsou možné, nebo příliš drahé.

Zóny mají smysl

Jak ušetřit čas strávený při vaření i mytí a omezit nepořádek? Správně rozvrhněte jednotlivé pracovní zóny. Není to žádná věda, vychází se z toho, jak kuchař(ka) běžně postupuje. Obvykle se pro praváky doporučuje toto řazení, bráno zleva: skladování, mytí, příprava surovin, vaření (u leváků opačně). Často se zmiňuje i ergonomický trojúhelník, který přispívá k bezpečnému pohybu. Když pomyslně spojíte dřez, varnou desku nebo sporák a ledničku či nejbližší skříňku, kam ukládáte potraviny, jeho strany by v součtu neměly přesahovat 6 metrů.
Rada navíc: Pokud to lze, je vhodnější nechat mezi jednotlivými zónami pracovní plochu 30 cm, z obou stran, pro odkládání nádobí či surovin.

Rozdílná výška pracovní plochy

Zvykli jste si na jednu rovinu pracovní desky? A všimli jste si, že někdy máte tendenci se narovnávat, a jindy zase hrbit? Přitom dřez může být o pár centimetrů výše, než je přípravná pracovní plocha (šetříte záda), naopak varnou plochu klidně snižte (nenamáháte zápěstí, vidíte dobře do hrnců).
Rada navíc: Jaká je optimální výška pracovní plochy? Tahle: postavte se vzpřímeně ke kuchyňské lince, ruce ohněte do pravého úhlu, natáhněte dlaně. Budou-li dlaně 10 až 15 cm nad pracovní plochou, je to tak akorát.

Budiž světlo

Dříve bývalo v kuchyních jedno hlavní svítidlo plus osvětlení digestoře, ale to nestačí. Na práci u linky potřebujete vidět lépe, s lustrem za zády si budete stínit. Pomůže další osvětlení instalované například do dna nebo pod dno horních skříněk nad pracovní deskou. Nebo prosklená dolní dna. Když horní skříňky nechcete, na police nebo stěnu přidejte nástěnné svítidlo. Osvětlené rovněž můžou být korpusy skříněk a výsuvů a pro základní orientaci, když se v kuchyni pohybujete třeba v noci, stačí LED pásky.
Rada navíc: Ani centrální osvětlení nemusí být jedno a není pravda, že je vhodné směrovat ho výhradně do středu místnosti. Záleží na konkrétním využití prostoru.

Kam se spotřebiči

Nahradit volně stojící spotřebiče nebo aspoň ty nejdůležitější vestavěnými je otázka zvyku. A v případě výměny sporáku za varnou desku ještě oceníte minimální úklid. Trouba může, ale nemusí být instalovaná pod varnou deskou. Malá odbočka: pečicí trouba a nad ní mikrovlnná je super, pokud dno pečicí trouby „nezarovnáte“ s pracovní deskou, pak se děti nebo dospělí malého vzrůstu hůř dostanou k mikrovlnce, je na ně moc vysoko. Nebojte se sousedství vestavěné trouby a lednice. Jednak jsou moderní spotřebiče dobře odizolované a za druhé mezi troubou a lednicí se budou nacházet dva boky skříní (jeden patří k troubě, druhý k lednici), případně lze mezi skříněmi ponechat škvíru několika centimetrů a opatřit ji lištou. Ani myčku není nutné situovat až k podlaze, jejím zvýšením o několik desítek centimetrů omezíte ohýbání zad.
Rada navíc: Pozor na těsné sousedství varné desky a dřezu. Když mezi nimi není aspoň minimální plocha, plynulost pohybu se zhoršuje a chybí místo na přípravu.

Proměny nábytku

Dole byly vždycky police! Opravdu byly. Když jste chtěli vzít cokoliv ze spodních skříněk, museli jste se ohnout nebo si podřepnout a často také vyndat vše, co je vepředu, abyste se dostali třeba k velkému hrnci uloženému vzadu. Hluboké výsuvné šuplíky tohle maximálně zjednodušily. Což platí také pro různé možnosti výklopů místo klasických dvířek u horních skříněk. Kdo se aspoň párkrát „potkal“ s otevřenými dvířky v nechtěný okamžik, výklop ocení. Možností je více, například se může paralelně zvýšit, nebo překlopit nahoru (o 90 stupňů), naklonit přes korpus, a když je dvojdílný, složí se směrem nahoru.
Rada navíc: Trendy jsou skvělá inspirace, tak se toho držte. Myslíme slova „inspirace“. Jestliže nyní frčí i tmavé barvy nebo třeba imitace mramoru, opravdu je doma mít nemusíte. Tedy… Pokud zrovna o něčem podobném nesníte.