Foto: June Young Lim Autor: Oficiální zdroj Foto: June Young LimAutor: Oficiální zdroj

V takovém kempu by se jistě líbilo i lidem, kteří jinak spaní v přírodě pod stanem s přílišným nadšením nevyhledávají. Mladé studio ArchiWorkshop totiž v roce 2013 připravilo opravdu hodně luxusní stanové jednotky. Umístili je do odlehlého stanoviště uprostřed krásné přírody a vysokých hor Jižní Koreje.

Celý nápad vychází z nového trendu, který sice přeje kempování, ale zároveň vyžaduje i dodržení určité úrovně.

ČTĚTE TAKÉ:

Jednoduše řečeno - stanování ano, ale táborníci musí mít ve svém stanu k dispozici kromě pohodlného místa na spaní také klasické vybavení, jako je vlastní toaleta a kuchyně.

Architekti navrhli hned dva druhy stanů. První z nich má protáhlý a lehce zakřivený tvar. Svým obyvatelům nabízí 37 metrů čtverečních plochy. Druhý typ stanových jednotek má kruhovitý půdorys a poskytuje 53 čtverečních metrů obytného prostoru.

Foto: June Young Lim Autor: Oficiální zdroj Foto: June Young LimAutor: Oficiální zdroj

Oblého tvaru architekti dosáhli tím, že přes zahnutou ocelovou konstrukci napnuli dvě vrstvy speciální membrány, která chrání vnitřní prostory stanů před slunečními paprsky. Ta je zároveň také voděodolná a požáruvzdorná. Každá jednotka má ovšem prosklené vstupní dveře, aby do interiéru vnikalo aspoň nějaké denní světlo.

Ani vnitřní prostory stanů nejsou nijak ochuzeny. Architekti do nich na míru navrhli rozkládací postele a jeden z korejských umělců pro tyto účely vytvořil řadu originálně malovaných přepážek, které zdobí každý ze stanů.

Foto: June Young Lim