Projekt, o kterém jsme již několikrát podrobně informovali, byl před několika měsíci dokončen a jedno z vůbec největších stěhování z několika po Praze rozptýlených budov do centrály v Radlicích proběhlo úspěšně. Nabízíme vám fotografickou reportáž z nové budovy od architekta Josefa Pleskota.

Ohlédnutí nazpět

Na základě rozsáhlého výběrového řízení organizovaného ČSOB na ztvárnění stavby Nového ústředí ČSOB Group byla představenstvem banky v roce 2003 vybrána lokalita Radlice v Praze 5 developersky zaštítěna společností Skanska CZ a.s., Divizí Project Development a podpořena architektonickou koncepcí AP ATELIERU pod vedením Ing. arch. Josefa Pleskota. Po dokončení budovy sem byly před několika měsíci přestěhovány útvary ústředí, které byly do té doby rozptýleny po celé Praze.

Moderní fasádaBudova nového ústředí ČSOB je přátelskou, otevřenou a vstřícnou budovou, která poskytuje příjemné pracovní prostředí pro zaměstnance i pro návštěvníky ČSOB. Projekt je citlivě zasazený do Radlického údolí a uchová historii této lokality. Ponechána byla i zdejší kaplička a cenné stromy. Budova nijak neruší ráz okolí, naopak působí tak, jako by sem odedávna patřila.

Nad stanicí metra Radlická tedy vyrostla budova pro 2400 zaměstnanců ČSOB. Stojí na půdorysu ve tvaru obdélníka se stranami 220 x 75 metrů, kde vzniklo šest pavilonů, mezi kterými jsou tři zasklená atria o rozměrech 24 x 24 metrů a dva dvory o rozměrech 16 x 24 metrů. Projekt klade velký důraz na ekologii. Střechy tohoto většinou čtyřpodlažního objektu jsou pokryty zelení, také zářezy fasád jsou opatřeny speciálním zařízením na úchyt zeleně. Celý objekt poskytuje téměř 65 tisíc metrů čtverečních užitné plochy. Je tak největším developerským počinem v oblasti administrativních budov v České republice. Podrobně jsme psali zde v rubrice Architektura

Stručně o projektu centrály ČSOB, Praha 5Začátek stavby: únor 2005Konec stavby: prosinec 2006 Investor: Československá obchodní banka, a.s.Developer: Centrum Radlická a.s.Generální dodavatel: Skanska CZ a.s., Divize Project DevelopmentArchitekt: Ing. arch. Josef Pleskot / AP Ateliér

S použitím podkladů investora -var-Snímky: ČSOB, a.s.