Mít doma nový lustr, bodové svítidlo nebo lampičku může dnes už každý. V prodeji jsou levné kusy za několik stokorun i svítidla za statisíce. Nebudeme se ale snažit prozkoumat ty krajní meze, pojďme se podívat na novinky ze středního proudu.

Eglo Cocoon Autor: Oficiální zdroj Autor: Oficiální zdroj

Například firma Eglo představila svůj nový katalog, kde nabízí několik zajímavých modelů. Například rodina svítidel Cocoon, která je vyrobena z jedinečného materiálu s licencí Eglo, který je elastický, velmi odolný a snadný na údržbu. Svítidla Cocoon mají díky speciální výrobní technologii naprosto originální tvary, jejich vzhled je působivý, neobvyklý, zajímavý a mnohdy až futuristický. Cena tohoto světla je 3490 nebo 5490 korun v závislosti na velikosti.

Tato firma také nabízí nový systém variabilních svítidel. Nová kolekce My Choice umožňuje sestavit si lustr v pohodlí domova. Podle momentální nálady či barvy interiéru si vyberete lustr požadovaného průměru a k němu jedno nebo více stínidel. Když vás lustr omrzí nebo vymalujete v jiném barevném tónu anebo prostě jen zatoužíte po změně a nechcete do ní příliš investovat, jednoduše vyměníte stínidlo za jiné. Nabídka barev a vzorů je pestrá - jednobarevná stínidla, proužky, květinové vzory...

Osram Silento Autor: Osram Autor: Osram

V neposlední řadě musíme upozornit na firmu Osram. Ta dnes nabízí klasická osvětlovací tělesa, ale dosud nenabízela vlastní dezénové lustry. To se změnilo. Osram představil svou paletu svítidel s LED osvětlením, tedy s nejekonomičtějším typem světla.

V nabídce je hned několik různých svítidel – od stropních bodovek, přes stojací lampy, až po závěsné lustry nad stůl. Nás asi nejvíc zaujal model Silento. Jeho plochý design s otočnými světelnými panely tak může být příjemným zpestřením nad stůl mnohých domácností. Výhodou je, že jedna část svítidla může nasvětlovat strop, a rušit tak nepříjemné kontrastní stíny, a další části standardně budou osvětlovat stůl. Cena je 7920 nebo 10 690 Kč při tří- nebo pětidílném provedení.