Časopis Dům&Zahrada nabízí tradiční pohledy do světa domů a zahrad. Najdete tu, jak už bývá zvykem, spousty návštěv. Ale jak už to bývá zvykem, hlavní téma čísla je jedno – v listopadovém vydání nemůže být nic jiného než ZATEPLENÍ. Zde najdete všechny informace, které k danému tématu můžete potřebovat. Budou probrány technické i právní aspekty, vyjádří se k němu odborníci a samozřejmě vám nabídneme tradiční postupy i nejnovější trendy.

Dům a Zahrada Exkluzivně Autor: redakce časopisu Dům a zahrada Autor: redakce časopisu Dům a zahrada

Věnujeme se také domům plným světla. A modulární architektuře - přečtěte si rozhovor s jedním z představitelů tohoto architektonického směru v Česku. Architekt Rampich se zabývá otázkou, zda se v architektuře může kopírovat a opisovat. Stavitel Brabec vám připomene, o co všechno se musíte (či vaši zaměstnanci či rodinní příslušníci) starat v rodinném domě. Věnujte pozornost jeho přehledu nutné údržby rodinného domu a nebudete litovat.

Co ale odlišuje toto číslo od ostatních? To je nová příloha Dům&Zahrada Exkluzivně. Věnujeme se v ní luxusní architektuře, luxusním interiérům a luxusnímu vybavení a zařízení rodinného domu. Je to novinka, kterou bychom do časopisu chtěli zařazovat častěji a pravidelně.

Abyste nepřišli zkrátka ani vy, máme tu hned tři soutěže: V tomto čísle najdete také letošní Pecku roku - nejošklivější dům, který se vám, čtenářům, podařilo vyfotit. Autorovi fotografie blahopřejeme. Překvapilo nás, že jste zasílali (a svými hlasy podpořili) kromě opravdových pecek také podle našeho názoru normální či dokonce krásné či výjimečné domy. Takže jsme nakonec z finálové desítky nebyli schopní vybrat šest opravdu ošklivých domů a museli jsme si poradit jinak. Podívejte se.

Do finále se dostala také soutěž Zahrada roku. Sledujte v časopise a na webových stránkách Dumazahrada.cz. V tomto čísle si prohlédnete finalisty v obou čtenářských kategoriích (Zahrada roku i Relax na zahradě).

Rozbíhá se architektonická soutěž Domy na míru (o tom čtěte níže). A sledujte na www.domynamiru.eu.