Pokud se chystáte navštívit veletrh For Arch, nezapomeňte se zastavit u stánku společnosti Schneider Electric (hala 6, stánek B13). Zde si můžete prohlédnout krásné vypínače a zásuvky, seznámit se s novinkami a dozvědět se celou řadu zajímavých informací.

Unica Top v hotelu SAS Radisson Alcron v Praze, foto: Alexandr Hudeček Autor: archiv Již tradičně bude na veletrhu představena kompletní řada vypínačů a zásuvek Unica. Jedná se o 5 designových řad (Basic, Colors, Plus, Top, Allegro) a jedno systémové řešení Unica System. Prohlédnout si budete moci více než 40 barevných variant a 28 kombinací dřeva a kovu v luxusní designové řadě Unica Top.

A na jaké novinky se můžete těšit? Unica Air Link je řešení, které díky bezdrátové technologii přenosu spínacích impulzů jednak významně zvyšuje komfort ovládání osvětlení nebo například elektrických žaluzií ve vašem bytě či domě a zároveň umožňuje rozšíření stávající elektrické instalace o další spínače bez nutnosti instalace nových elektrických rozvodů. Bezdrátový vysílač může vypadat jako běžný vypínač v jakémkoliv designu Unica (Basic, Colors, Top, Allegro, Plus), nebo může mít podobu elegantního dálkového ovládače, jaký znáte ze spotřební elektroniky. Přijímač rádiového povelu nainstalujete místo stávajícího vypínače a opět si můžete vybrat ze široké škály barev a tvarů řady Unica. Osvětlení pak můžete z pohodlí pohovky ovládat buď běžným způsobem, nebo si vyberete až 8 vámi nadefinovaných scénářů světelných atmosfér pro různé příležitosti - např. sledování televize, čtení knihy či posezení s přáteli.

Detektor kouře Argus Autor: archiv Jistě víte, že od 1. 7. 2008 musí být každý nový byt či dům vybaven tzv. požárním hlásičem. Detektory kouře Argus (v bílém a stříbrném provedení) jsou jedny z nejspolehlivějších na českém trhu. Jednotlivé typy hlásičů kouře této značky se liší druhem napájení, zdrojem mohou být buď baterie, nebo elektrický proud 230 V. Jejich výhodou je jednoduché síťové propojení mezi jednotlivými hlásiči. U rozlehlejších domů je totiž nutné zapojit více hlásičů, které mezi sebou vzájemně komunikují. To znamená, že objeví-li se kouř ve sklepních místnostech, hlásiče se postupně spustí až například do podkroví domu, kde jsou ložnice. Kouřovými hlásiči Argus přitom mohou být vybaveny i starší domy či byty, kde již nelze jednotlivé prvky propojit klasickými elektrickými kabely. Hlásiče Argus Connect napájené bateriemi jsou mezi sebou spolehlivě propojeny pomocí zabezpečené frekvence. Jakmile hlásič zjistí kouř, vyšle rádiový signál ostatním kouřovým hlásičům a ty spustí včas alarm tak, aby byl dostatek času na opuštění objektu.

Dálkový ovládač Unica Air Link Autor: archiv Pro větší komfort domácností je výhodné použít i domácí datovou síť LexCom. Ať už se jedná o komplexní datovou síť pro byty s názvem LexCom Delta 8 nebo o systém pro rodinné domy LexCom Home. Pomocí jediného kabelu můžete rozvést TV+R signál, telefon a data do všech místností svého domu a bytu, kam je potřeba. Jednotlivá zařízení - televizi, telefon, počítač - pak připojíte do datových zásuvek v designu Unica podle svého výběru (Basic, Colors, Plus, Top nebo Allegro).

V neposlední řadě je třeba se zmínit o systému automatizace budov KNX. Tento inteligentní elektroinstalační systém umí řídit osvětlení, vytápění, klimatizaci apod. tak, aby pobyt v budově byl maximálně bezpečný, pohodlný a efektivní, co se týče provozních ekonomických i ekologických nákladů.

Pokud se veletrhu zúčastnit nemůžete či nechcete, více informací získáte na stránkách http://www.vypinac.cz/, kde si rovněž můžete v klidu domova prohlédnout všechny varianty vypínačů a zásuvek Unica, dozvědět se další informace o hlásičích kouře Argus či domácí datové síti LexCom. Můžete se rovněž projít Unica galerií a prohlédnout si fotografie ze zajímavých interiérů, kde je Unica nainstalována. Rovněž informaci, kde si můžete tyto výrobky koupit, popř. kdo vám je nainstaluje, naleznete na webu www.vypinac.cz v sekci Kde je získáte.

-Schneider Electric CZ-