Tak přesně takový je nový design spínačů a zásuvek Neo® společnosti ABB. Novinka je v prodeji od července 2009 a již oslovila mnohé. Za svou krátkou životní cestu stihla již oslovit návštěvníky veletrhů Amper, SHK a od 22. září ji můžete vidět na veletrhu ForArch v pražských Letňanech.V čem je Neo® jiné? Vyniká jednoduchou a moderní linií. Odvážně upouští od velké plochy páčky spínače a redukuje ji na jednoduše lineárně působící prvek, a zároveň dociluje výrazné inovace možností prosvětlení páčky. Standardním zasunutím doutnavky, popř. LED diody do přístroje spínače, se docílí prosvícení páčky pro orientační nebo signalizační osvětlení. Svit páčky je viditelný nejen z čela spínače, ale i ze strany, na rovné ploše spínače lze tedy páčku velmi snadno nahmatat. Barvu světla je možné zvolit dle barvy páčky.

Design je nabízen v praktickém lesklém provedení, které znesnadňuje usazování nečistot a má sedm příjemných barevných kombinací s odstíny jasně bílá, ledová bílá, ledová modrá, ledová zelená, ledová oranžová, ledová šedá a grafitová, přičemž právě jednoduchá tvarová koncepce umožňuje vyniknout barevným variantám.

Jednoduché, ploché a čisté linie designu Neo® jsou v souladu s interiérovými trendy a spolu s barevnými kombinacemi předurčují k využití v současných moderních interiérech, jak v rezidenčních projektech, tak v komerčních. Tento design bude vždy výrazným doplňujícím prvkem interiéru.

Systém designu je stavebnicový (rámeček + kryt + přístroj), tak jak je to ve středním segmentu spínačů a zásuvek na českém trhu již dávno standardem. Rámečky pro elektroinstalační přístroje jsou jednonásobné až pětinásobné a univerzální pro vodorovnou i svislou montáž.

Vybavenost různými druhy přístrojů je velmi široká a uspokojí všechny požadavky na moderní elektroinstalaci. Můžeme jmenovat mimo jiné běžné spínače a ovládače, které se používají mnohokrát každý den, žaluziové spínače pro individuální i centrální ovládání rolet a žaluzií i spínače kartové pro hotelové aplikace. Samozřejmostí jsou stmívače pro řízení osvětlení, či spínače automatické se snímačem pohybu, zásuvky jednonásobné a dvojnásobné s natočenou horní dutinou, zásuvky s ochranou před přepětím, televizní, rozhlasové a satelitní zásuvky, zásuvky telefonní a komunikační pro datové zásuvky (konektory) různých výrobců. Ovšemže nechybí oblíbené termostaty pro řízení vytápění. V designu Neo® si uživatelé mohou vybrat i ze systému distribuce zvuku Audioworld pro příjemný poslech hudby.

-ABB, s. r. o.-