Vaření v páře dnes představuje nejzdravější a nejšetrnější způsob přípravy potravin. Pára Autor: archiv zachovává většinu vitaminů a minerálů, které se během klasického vaření zničí.

Parní hrnec Tefal VitaCuisine se svými vlastnostmi řadí mezi nejšetrnější parní nádoby na trhu. Byly porovnávány různé způsoby tepelné přípravy čerstvé brokolice s přípravou v parním hrnci VitaCuisine: např. vitaminu C se při vaření ve vodě zachovalo 58 %, při přípravě v mikrovlnné troubě 61 %, v tradičním parním hrnci 70 % a při použití parního hrnce VitaCuisine 86 %!

VitaCuisine přichází s novým konstrukčním řešením – skládá se ze dvou nerezových košů a oboustranného tácu s nepřilnavým povrchem, který je vhodný třeba na přípravu omáček. Koše mají silikonové držáky, takže nehrozí popálení. Autor: archiv Praktická je miska na rýži, která je součástí výrobku. Nespornou výhodou této konstrukce je možnost přípravy více odlišných jídel najednou. Jednotlivé nádoby jsou od sebe ještě více odděleny, a tudíž nedochází k přenášení chutí a vůní mezi potravinami. Nemůže se tedy stát, že by ovocný koláč byl cítit právě připravovanou rybou.

Díky časovému spínači se jídlo nemusí během přípravy hlídat. Výhodou je, že VitaCuisine se dá snadno rozložit a schovat do kuchyňské linky, nezabírá tedy moc místa. Samozřejmostí je mytí v myčce. Součástí balení je i kniha s originálními recepty. VitaCuisine zakoupíte od září v běžné obchodní síti za doporučenou cenu 3.399 Kč.

-TEFAL-