Pokud vám už přišel nový objednaný nábytek, ale ještě nemáte v rámci rekonstrukce hotové potřebné stavební práce, dejte pozor, aby nedošlo k jeho nechtěnému poškrábání. Jak tomu předejít? Vyžadujte od výrobce nábytková dvířka s ochrannou fólií a nedovolte řemeslníkům, aby ji strhli dříve než po dokončení montáže – ušetříte peníze i starosti! „Například zejména na lesklých površích nábytkových dvířek by nám případné škrábance neudělali radost ani parádu. Kvalitní výrobce je proto opatřuje ochrannou fólií, která by měla být stržena v bezprašném prostředí až po kompletní montáži dvířek i dokončení dalších rekonstrukčních úprav,“ vysvětluje Martin Dusík, vedoucí obchodního oddělení společnosti Trachea, největšího českého výrobce nábytkových dvířek a panelů, a dále upozorňuje: „Se zvýšenou opatrností se ovšem chovejte k novému povrchu i po odstranění ochranné fólie. Například akrylátová dvířka je vhodné ošetřit antistatickým Prontem, které akrylát ještě vytvrdí.“

Rub a líc montáže nábytkových dvířek

Nejste si jisti, která strana vašich nových nábytkových dvířek je přední a která zadní? Nejen ti, kdo se pustí do úprav v domácnosti svépomocí, ale dokonce i mistr tesař, tedy truhlář se někdy utne. Díky třem jednoduchým vodítkům se ale vy už určitě nespletete! „Zvlášť v případě oblíbených bílých kuchyňských sestav se může stát, že nedopatřením namontujete dvířka obráceně. Například u akrylátových dvířek v bílém lesklém provedení je totiž přední a zadní strana na pohled téměř stejná. Proto jsme zavedli označení zadní strany dvířek stříbrným hologramem, který je nalepen pod modrou ochrannou fólií. Na přední straně je zase na transparentní fólii umístěn výrobní štítek. A do třetice je také dobrou pojistkou nechat si už od dodavatele předvrtat panty,“ uvádí Martin Dusík z Trachey.

Dostatek pozornosti tak nezapomínejte věnovat nejen samotnému výběru nábytkových dvířek, ale i jednoduchým, zato důležitým pravidlům, aby nábytková dvířka od první chvíle a pak ještě dlouho vypadala skvěle a dělala dobrou službu…