1. Pruhovaná klasika

Chyby v interiéru - nuda 2 Autor: Oficiální zdroj Autor: Oficiální zdroj

Krémový základ tapety světlý interiér nijak neztmaví a přirozeně naváže na jemné lomené odstíny podlahy, nábytku i potahů. Přiměřené oživení sem vnesou pruhy, které barevně navazují na zlatě okrový vzor polštářků. Decentní jemné pruhy jsou nadčasovou klasikou, která nikdy nezklame. V tomto klasickém, elegantním provedení podtrhují venkovskou atmosféru interiéru navozenou patinovaným nábytkem a efektně přiznaným krovem. K tapetě by se lépe hodily nové širmy stolních lamp ve zlatém okru a pár zlatavých polštářků. Role pruhované tapety Boreal 2 od firmy Casadeco stojí od 1820 do 1910 Kč (podle dodavatele).

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

2. Romantický vzor

Chyby v interiéru - nuda 3 Autor: Oficiální zdroj Autor: Oficiální zdroj

Tapeta s něžným, jemným vzorem větviček dokonale ladí se zvoleným velice decentním barevným schématem. Světlá teple béžová je o odstín tmavší nežli barva zesvětleného dřeva na skříni i prkenné podlaze. Tento zdánlivě malý rozdíl stačí na to, aby lehce zatónovaná stěna zútulnila sezení a nechala naplno vyznít půvab povrchové úpravy přírodního dřeva almary. Křehký vzor větviček vnáší do interiéru romantický nádech a naznačuje úzkou vazbu interiéru na přírodu v okolí. Rozhodně by si zasloužil rozvinout na nových potazích dekoračních polštářků. Role tapety Riverside od Casadeco stojí od 1820 do 1910 Kč (podle dodavatele).

3. Tmavá elegance

Chyby v interiéru - nuda 1 Autor: Oficiální zdroj Autor: Oficiální zdroj

Na koho snad barevná nesmělost stávajícího interiéru působí příliš fádně, nemusí se bát vnést sem odvážnější kontrast. S tím mu pomůže sytě teple hnědá tapeta s nenápadným vzorem různobarevných proužků evokujících textilní tkaninu. S výrazným, tmavým pozadím získá celý prostor hloubku, atraktivitu a dynamický náboj. Světlý nábytek, vybavení i lampičky, které na stejnobarevné stěně neměly šanci vyniknout, na tmavém pozadí vystoupí v celé své kráse. Elegantní styl dokreslí nové potahy polštářků, nejlépe v širší škále hnědých tónů. Role čokoládově hnědé tapety Caramello 8929-28 stojí 399 Kč.