Dýňová slavnost v Jeseníku

V sobotu 7. října se bude v Jeseníku konat už sedmý ročník dýňové slavnosti. V prostorách bývalé klášterní zahrady si můžete prohlédnout dýně všech odrůd, velikostí a tvarů, ochutnat dýňové speciality a nakoupit produkty od regionálních výrobců. Připraven je i zajímavý doprovodný program – koncerty, taneční vystoupení, farmakoutek se zvířaty nebo workshop na výrobu podzimních dekorací. Součástí akce bude i soutěž o největší dýni regionu.


Kdy: 7. října 2023 od 13:00 do 17:00

Kde: Jeseník, bývalý klášter Voršilek (ZŠ Průchodní)

Vstupné: dobrovolné

Info: jesenicketrhy.cz

Maloúpská vařečka

8. ročník putovní soutěže o nejlepší krkonošskou polévku proběhne v sobotu 7. října v Malé Úpě. Návštěvníky čeká procházka dlouhá asi pět kilometrů, během níž budou moci ochutnat nejen polévky místních kuchařek a kuchařů, ale i další krkonošské speciality. Start je u Galerie Celnice na hranicích s Polskem a cílovou zastávkou je hotel Javor ve Spáleném Mlýně, odkud vás zpět k autu odveze autobus.


Kdy: 7. října 2023, start od 10:00

Kde: Malá Úpa

Vstupné: 150 Kč + 50 Kč záloha na lžíci

Info: malaupa.cz

Přeštický festival vína

Na Masarykovo náměstí v Přešticích se v sobotu 7. října sjedou vinaři z různých oblastí Čech a Moravy, kteří vám představí to nejlepší ze své produkce. Těšit se můžete nejen na pestrou nabídku vín různých odrůd, ale i rozmanitou nabídku pokrmů, které se k vínu výborně hodí. Připraven je i bohatý program s živou hudbou.


Kdy: 7. října 2023 od 13:00 do 22:00

Kde: Přeštice, Masarykovo náměstí

Vstupné: zdarma, degustační sklenice 100 Kč

Info: www.festivalyvina.cz

Chilli Fest a Asia Food Fest

Pražské Výstaviště zaplní v sobotu 7. října ostré a exotické chutě. Konat se zde bude 9. ročník populárního Chilli Festu společně s festivalem asijských specialit Asia Fest. Přes 70 stánků nabídne kromě nepřeberného množství pokrmů a nápojů také nejrůznější chilli omáčky nebo potřeby pro pěstování pálivých papriček. Proběhne zde také mezinárodní soutěž v pojídání nejpálivějších chilli papriček.


Kdy: 7. října 2023 od 10:00 do 18:00

Kde: Praha 7, Výstaviště Holešovice, Bruselská cesta

Vstupné: 160 Kč

Info: foodevent.cz