Každý rok světoví výrobci nátěrových hmot vyhlašují barvy roku. A společnost PPG se značkami Primalex a Balakryl zvolila pro příští rok odstín Vining Ivy (PPG1148-6), který je výsledkem rozsáhlých výzkumů zahrnujících poznatky z historie, psychologie, sociologie a interiérového designu.

Aktuální trendy se stále vrací k přírodě. Nyní se ale pozornost architektů zaměřuje na přírodu anorganickou. Trendy jsou materiály jako kámen, kov či zemina. Současný design se inspiruje také oblohou a vodou. Sytě modrozelená barva Vining Ivy symbolizuje právě vodní hlubinu.

Čtěte také

Mozaikou můžete ozdobit například desky stolků.

Čtěte také

Vyrobte si sami. Ozdobte desku stolku originální mozaikou

Modrý odstín vyvolává pocit klidu a smaragdově zelená podporuje vnitřní rovnováhu. Tmavé a tlumené tóny odstínu Vining Ivy mají vést k důkladnému zamyšlení, navodit pocit klidu a obrátit naši pozornost k sobě samým. Odvážná, ale uklidňující barva se pohybuje na hranici výrazné modré a rafinované zelené. Energická a akcentní modrozelená navíc připomíná drahý kámen. Každému prostoru tak dodá na výjimečnosti a eleganci.

Odstín Vining Ivy je ideální do interiéru i exteriéru. Přestože se jedná o moderní a nadčasový odstín, vyvolává také vzpomínky na trendy 70. let a bude vkusným doplňkem minimalistických interiérů i rafinovaným prvkem tradičněji pojatého prostředí. Harmonicky se doplňuje se zemitými barvami, jako jsou odstíny hnědé či rezavě oranžové, jemně růžovými, broskvovými a zelenými tóny.

Barvu lze kombinovat také s tmavšími odstíny dřeva a bílými obklady. Dobře ladí s přírodními materiály, jako je sklo, mramor nebo kov s nádechem patiny. Nenápadné elegance lze dosáhnout pomocí modrozelených doplňků a pro slavnostnější atmosféru odstín pomohou doplnit zlaté akcenty.

Barvy roku v mnoha verzích

Voleb barev roku je na světě mnohem víc. Asi nejznámější je od společnosti Pantone, podle které se řídí asi nejvíc světových bytových i módních návrhářů. Pak jsou některé lokální či tematicky orientované volby barev roku. U nás vyhlašuje například barvu roku společnost Dulux. 

Zdroj: ireceptar.cz, ppgdeco.cz

Čtěte také

Inspirujte se a pusťte se do přeměny svého domova

Čtěte také

Nudíte se? Inspirujte se a pusťte se do přeměny svého domova