Autor: Premier Wines & Spirits

Mirabelkovice

Zámecká palírna v Blatné Baron Hildprandt nabízí novou limitovanou edici Mirabelkovice. Má 50 % alkoholu. Jejím „otcem“ je mistr destilatér Václav Šitner. Nabídne chuť perfektně uzrálé mirabelky a díky velkému podílu pecek v dužině ji skvěle doplňuje lákavá vůně mandlí. Nejlépe si Baron Hildprandt Mirabelkovici vychutnáte při pokojové teplotě, kdy se může plně rozvinout její chuť i vůně.

Exkluzivní novinku Baron Hildprandt Mirabelkovici seženete pouze na e-shopu Alkohol.cz a v kamenném obchodě Gurmetum, a to za 719 Kč za 0,7l lahev.


Co si takhle degustovat?

Palírna U Zeleného stromu připravila na Velikonoce degustační sadu s oblíbeným Heffronem Original a novými rumy této značky. Uvnitř najdete tři produkty řady Heffron v 0,2l balení. Ochutnat můžete pětiletý rum Heffron s výraznými dřevitými tóny a dozvuky tropického ovoce a desetiletý rum Heffron karamelové barvy s dokonale vyváženou paletou chutí a vůní, oba tyto rumy zrály v sudech po bourbonu. Do třetice nesmí chybět oblíbený rum Heffron Original, se kterým můžete novinky při společné degustaci porovnat. Orientační cena je 449 Kč.

Autor: Hefron

Autor: Premier Wines & Spirits


Mrtvý králík

Na Velikonoce se peče velikonoční zajíček a pak se mu uřízne nožem hlavička. Tak proč nepotrestat podobně i králíka? Mrtvý králík (Dead Rabbit) je dobrota.

Samozřejmě je to nadsázka. Oceňovaný newyorský bar The Dead Rabbit, známý po celém světě, přišel s vlastní exkluzivní irskou whiskey stejného jména. Název této whiskey i jejího mateřského podniku je inspirován pouličním gangem, který působil v New Yorku do poloviny 19. století. Samotná whiskey je pak vyváženým blendem irské jednosladové a obilné whiskey. Tento blend následně zrál po dobu pěti let v amerických dubových sudech po bourbonu. Poté whiskey dozrávala ještě ve speciálních malých sudech z panenského amerického dubu. Lehké aroma s tóny dubu a karamelu přechází v plnou chuť s dlouhým závěrem. V chuti převládá jemná vanilka s tóny fíku a muškátového oříšku. Závěr se vyznačuje kombinací vanilky a černého pepře. Irskou whiskey The Dead Rabbit zakoupíte na www.1er.cz za cenu 970 Kč.

Autor: Pivovar Volt
Lehce

Ti, co mají rádi rezavý mok, můžou sáhnout po něčem zajímavějším, než jsou europiva. Co takhle nějaký dobrý kousek z jabloneckého pivovaru Volt? Aby koledníci nebyli hned u druhých dveří odrovnaní, je tu třeba krásně lehký a svěží Summer Ale Startér. Má jen 3 % alkoholu, takže je to svěží devítka. To však neznamená, že by nechutnala dobře. Ve vůni je výrazně cítit citron s grepem, ale znatelné je i tropické ovoce či lehce kiwi a mango. Pivo je krásně pitelné a zároveň více hořké, což ve spojení s teplem a sluncem vytváří úžasně osvěžující nápoj. V chuti je znatelná hořkost s doznívajícími tóny citronu a grepu. Objednat se může jak v KEGu, tak i v lahvích. Cena 81 Kč.

Autor: Premier Wines & Spirits
Caracas

S rumem Caracas Club vyrazíte hodně daleko. Pochází z daleké Venezuely a svou domovinu vám umožní řádně vychutnat. Na jazyku i v nose vás pošimrá kakao, banány, fíky a mix citrusových plodů. Rum je vyráběn z blendu 8- a 10letých těžkých i lehčích rumů, které poctivě zrály v sudech ze dřeva bílého dubu, v nichž se původně stařil bourbon. Perfektně vyvážený proces kvašení, destilace a zrání, to vše navíc v jedinečných podnebných podmínkách karibských tropů umožňuje rumu Caracas Club promítnout do chuti i vůně samotné srdce Venezuely.

V nabídce jsou dvě verze, a vy si tak můžete vybrat, kterou upřednostníte, nebo zda ochutnáte obě. V aroma rumu Caracas Club Añejo 8 años ucítíte vanilku, koření, oříšky a dřevo, v ústech pak rozeznáte opět sladké koření, oříšky a dřevité tóny. V případě rumu Caracas Club Nectar vás dostane vůně švestek a rozinek za doprovodu kakaa, koly a flambovaných banánů a fíků. Obě rumové novinky z Venezuely naleznete na webu společnosti Premier Wines & Spirits www.1er.cz.