Autor: archiv

INTERNORM JE NEJVĚTŠÍ MEZINÁRODNĚ UZNÁVANÁ ZNAČKA PRO OKNA A DVEŘE S VYSOKÝM NÁROKEM NA KVALITU, DESIGN A INOVACI

V době, kdy se témata energetická účinnost, úspora energie a CO2 derou stále více do popředí, získává tepelná sanace stále více na významu. „Opatření pro úsporu energie u budov by mohla jednak masivně snížit roční emise CO2, tato opatření jsou navíc také nanejvýš hospodárná“, říká studie poradny pro podniky McKinsey.

Autor: archiv Nově vyvinutá okna společnosti Internorm, která šetří energii, THERMO3 a PASSION Vetro-Design dnes stanovují nová měřítka ve standardu pro pasivní domy.

Vysoká úspora nákladů

Zamění-li se okno s izolačním dvojsklem (Uw=1,3 W/m2K) za vysoce tepelně izolující okno THERMO3, ušetří se při ploše skla 30 m2 v typickém rodinném domku během topné sezony celkem 195 litrů topného oleje. Ve srovnání s tradičními okny s dvojsklem (Uw=2,8 W/m2K) je to dokonce 700 litrů topného oleje. Tepelnou sanací se zde vyhneme vysokým nákladům a dosáhneme ideálních izolačních hodnot.

Vysoce funkční a v módním designu

Vedle energetické účinnosti je u obou nových okenních systémů inovovaný design s moderní optikou skla, která umožňuje vytvářet architekturu s okny bez rámu v křídle, vyznačující se rovnými liniemi a klasickými prvky.

THERMO3

Okouzluje svou inovovanou, moderní optikou skla a odpovídá nejvyšším požadavkům na okno šetřící energii. Okenní systém plast/hliník je sériově vybaven trojsklem (izolační hodnota skla Ug=0,6 W/m2K) a rozpěrkou z ušlechtilé oceli, a vytváří tak již sériově hodnotu tepelné izolace Uw=0,80 W/m2K (již standard pro pasivní dům!) – a nejlepší izolační hodnotu Uw=0,72 W/m2K. K tomu ještě přispívá speciálně vyvinutý systém komor s vysoce tepelně izolující termopěnou, systém trojího těsnění, jakož i technologie FIX-O-ROUND pro dokonalé zafixování tabule skla v rámu po celém obvodu, které zajišťuje více stability, vyšší bezpečnost proti vloupání a ještě lepší izolaci. Provedení jako THERMO3 passiv je dokonce certifikováno jako „Komponent vhodný pro pasivní dům“ podle PHI Dr. Feist, Darmstadt.

Autor: archiv

PASSION Vetro-Design

U tohoto inovovaného okna je rám v klasické a redukované optice s rovnými liniemi.PASSION Vetro-Design se nejlépe hodí pro nízkoenergetické a pasivní domy, je sériově vybaven trojsklem (izolační hodnota skla Ug=0,6 W/m2K) a rozpěrkou z ušlechtilé oceli, a vytváří tak již ve standardním provedení tepelně izolační hodnotu Uw=0,89 W/m2K a nejlepší izolační hodnotu Uw=0,82 W/m2K. Také toto plastové okno je opatřeno vysoce tepelně izolující termopěnou, systémem trojího těsnění, jakož i technologií FIX-O-ROUND.

Autor: archiv

Internorm – okno, s. r. o.