Hlavním důvodem pro výměnu oken jsou úspory. Stará okna mohou znamenat obrovské tepelné ztráty, což se odrazí na výši účtů za vytápění. Investice do nových oken se sice může zdát vysoká, ale rychle se vrátí díky úsporám v topné sezóně.

Mám vyměnit okna??

Zdroj: Youtube

Méně starostí, delší životnost

Nová okna přinášejí odolnější rámy, které lépe odolávají extrémním teplotám. Kromě toho plastová okna vyžadují minimální údržbu a lze je snadno čistit.

Více bezpečí neuškodí

Lepší okna mohou znamenat i lepší zabezpečení. Na bezpečnosti okna se podílí nejenom kování a sklo, ale i kvalita okenního profilu. Moderní okna mohou být odolnější vůči pokusům o vniknutí.

Pohodlí a design

Okna nejsou jen praktickým prvkem domu, ale také designovým. Nová okna mohou nabídnout lepší akustické vlastnosti a širokou paletu designových možností.

S financováním pomohou dotace

Pro výměnu oken lze čerpat dotace, což může výrazně snížit náklady na celou investici. Některé dotace pokrývají až 50 % nákladů na výměnu oken, pokud je výměna součástí komplexního řešení ke snížení spotřeby energie.

Jde to i v zimě!

Výměnu oken lze provádět i v zimních měsících. Moderní technologie umožňují montáž oken i při nízkých teplotách, což může zkrátit čekací lhůty na montáž.

Zdroj: thespruce.com, homespireforlife.com