Některé odrůdy zakoupené v zahradnictvích už jako vzrostlé rostliny nemívají jedlé plody a slouží ryze k okrasným účelům. Pokud si chcete na šťavnatém ananasu i pochutnat, ujistěte se, že jde o jedlý kultivar. Nemějte ale přílišná očekávání - aby se plod stal skutečně sladkým a lahodným, potřebuje opravdu hodně tepla a slunce. A jakmile ho jednoho dne odříznete, mateční rostlina uhyne a s pěstováním budete moci začít nanovo.

Čtěte také

Ananas

Čtěte také

Ananas: Pomocník při hubnutí překvapí příznivými účinky na vaše zdraví

Jedlý ananas si můžete vypěstovat i z plodu zakoupeného v obchodě. Musí být čerstvý, nepřešlý mrazem a nepřezrálý, se svěží listovou růžicí. Tu opatrně vykroutíme a zbavíme zbytků dužiny. Odstraníme i několik spodních listů, abychom vespodu měli asi 2cm holý pahýlek. Uvidíte na něm hrbolky, ze kterých se vyvinou kořeny. Růžici pak vložíme do sklenice s vodou tak, aby byl ponořený jen ten pahýlek. Vodu pravidelně vyměňujeme.

Ananasovník Autor: Shutterstock.com Autor: Shutterstock.com

Když kořínky povyrostou, růžici zasadíme do substrátu pro pokojové rostliny vylehčeného pískem či perlitem. Rostlina koření mělce, takže není třeba extrémně velký květináč, stačí nádoba o průměru 15 cm. Zaléváme pravidelně odstátou vodou přímo do růžice, listy jednou týdně rosíme. Ke zdárnému růstu ananas potřebuje teplé a světlé místo, kam nejde průvan, nejlépe u jižního okna. V létě ocení letnění na slunci.

Průběžně zastřiháváme zaschlé konečky listů a uschlé listy. Není to znak usychání rostliny, ananasovník postupně vytváří listy nové. Aby začal kvést a plodit, potřebuje dorůst do metrové výšky a šířky. Toho se dočkáme tak za dva tři roky.

Ananasovník Autor: Shutterstock.com Autor: Shutterstock.com

O plodech ananasu je známo, že jsou pro člověka velmi zdravé, nicméně zdraví prospěšný může být i ananasovník v květináči. Produkuje totiž hodně kyslíku a jeho aroma uvolňuje dýchací cesty. Údajně dokonce zmírňuje chrápání.