Nový produkt PhoneLINE jistě potěší všechny, kteří potřebují nějaké elektrické zařízení ovládat komfortně na velkou vzdálenost, a to prostřednictvím GSM signálu, tj. telefonu.Typická situace je přesun rodiny na chatu či chalupu a zapnutí například ohřevu vody tak, aby byla ohřátá do příjezdu a zároveň se zbytečně neplýtvalo elektrickou energií.

Tím však možnosti nekončí, posuďte sami:

  • Autor: archiv ovládání topení a klimatizace
  • kontrola nezámrzné teplotní meze v objektu
  • sepnutí zařízení pouze na určitou dobu
  • spínání osvětlení
  • spouštění automatizovaných závlahových systémů
  • ovládání elektronické zabezpečovací signalizace
  • spínací kontakt domácí automatizace

PhoneLINE můžete ovládat podle vaší volby buď prozvoněním, pomocí oblíbených SMS zpráv (např. ve tvaru „zapni topení“, „vypni vodu“ apod.), nebo hlasovou navigací DTMF s příjemným hlasem operátorky hlasového menu po zavolání do přístroje a samozřejmě také lokálně tlačítky přímo na namontovaném přístroji.

Schéma dálkového ovládání PhoneLine, aneb jak to funguje Autor: archiv Hlavním přístrojem je spínač GSM PhoneLINE, který obsahuje řídicí jednotku, do které se vkládá SIM karta - nejlépe předplacená (lze využít všechny operátory v ČR), displej, ovládací tlačítka a spínací relé 10 A / 230 V, kterým se přímo ovládá jeden elektrický obvod/spotřebič. Spínač lze propojit se spínacím modulem pro ovládání dalšího spotřebiče, případně lze využít bezdrátového připojení až dvou rádiových spínacích modulů (taktéž vybavených displejem a tlačítky pro lokální ovládání). Celkově lze tedy ovládat až 4 elektrické obvody/spotřebiče.

Přístroje se připojují přímo na napětí 230 V, nepotřebují tudíž žádný pomocný napájecí zdroj a montují se do standardní elektroinstalační krabice pod omítku s hloubkou min. 40 mm. Z hlediska bezpečnosti je doporučeno při montáži využit odborníka elektro.

PhoneLINE je v nabídce ve třech oblíbených a rozšířených designech spínačů a zásuvek ABB - Tango, Time, Element.

Více informací na http://www.abb-epj.cz/