Crumble – setkat se můžete i s českým názvem krambl – je tradiční britský dezert, jehož historie sahá do období 2. světové války. Cukr, máslo i mouka tehdy patřily mezi nedostatkové suroviny a k dostání byly pouze v omezeném množství na příděl. Anglické hospodyně proto přišly s nápadem, jak připravit moučník, k jehož přípravě by stačilo menší množství těchto ingrediencí. Z receptu na ovocný koláč s drobenkou zkrátka vynechaly těsto. Ovoce zapekly pod vrstvou máslové drobenky – a zrodil se crumble. A přestože se jednalo o „nouzové“ řešení, získal si velkou oblibu, stal se stálicí zdejší kuchyně a rozšířil se i za hranice britských ostrovů.

Nahlédněte do kuchyně legendárního šéfkuchaře Gordona Ramsayho a vyzkoušejte jeho crumble s jablky a brusinkami:

Zdroj: Youtube


Ovocné variace

Crumble můžete připravit z jakéhokoliv druhu ovoce. Skvělé jsou jahody, maliny, borůvky, ostružiny, třešně, brusinky, ale i meruňky, broskve, švestky nebo rebarbora. Ovoce můžete také libovolně kombinovat, což je ideální v případě, že máte doma od každého druhu jen menší množství. Přestože crumble patří k oblíbeným letním dezertům – často se podává s vanilkovou zmrzlinou, radost vám udělá i v chladnějším období. Výborný je s jablky i hruškami, použít ale můžete i mražené nebo povařené sušené ovoce. Vyhrát si můžete i s drobenkou – přidat do ní můžete sekané ořechy, rozdrobené sušenky nebo třeba ovesné vločky. A v zimě jí bude slušet velká špetka skořice.


Ovocný crumble s křupavou drobenkou

Příprava: 40 minut

Ingredience:

  • 800 g libovolného ovoce
  • 2 balení vanilkového cukru
  • máslo na vymazání formy


Na drobenku:

  • 170 g studeného másla
  • 225 g hladké mouky
  • 100 g cukru
  • špetka soli

Příprava:

1) Troubu předehřejte na 190 ºC. Zapékací mísu nebo pekáček vymažte máslem.

2) Ovoce omyjte a podle konkrétního druhu vypeckujte nebo nakrájejte. Poté ho promíchejte s vanilkovým cukrem a navrstvěte do zapékací misky.

3) Mouku a cukr nasypte do misky. Studené máslo nakrájejte na kostky a rukama vytvořte drobenku.

4) Ovoce po celém povrchu posypte drobenkou a vložte do trouby.

5) Pečte přibližně 30 minut, dokud nebude mít drobenka krásně zlatavou barvu.

6) Podávejte s vanilkovou zmrzlinou, jogurtem, zakysanou smetanou nebo tvarohem.

Zdroj: www.apetitonline.cz, karolinafour.cz, www.jamieoliver.com