„Kuchyně, kterou jsme měli, nebyla první, já jsem ji už před lety měnil, protože tady byla původně ta klasická paneláková, zavěšená na umakartovém jádru, což mým představám o kuchyni absolutně nevyhovovalo,“ popisuje majitel pan Oldřich. „A na té další, ne, že bych byl nespokojený, se přece jen deset let používání projevilo, jak vzhledově, tak funkčně. A když jsme si spočítali, kolik by stála výměna dvířek, další materiály a práce, rozhodli jsme se pořídit kuchyni úplně novou.“

Novou kuchyňskou linku vybrali majitelé v kuchyňském studiu. „Pro tento typ kuchyňské linky jsme se rozhodli hlavně kvůli kvalitě, a také široké nabídce v sortimentu, v kuchyňském studiu nám byli schopni vyjít vstříc, i co se týká prostorového řešení, návrh byl nejjednodušší a pro nás nejhezčí a nejpřijatelnější.“ O nové kuchyni měli majitelé určité představy, zajímala je především barevnost linky a prostorové řešení místnosti. Některé spotřebiče chtěli zachovat původní, šlo o sklokeramickou desku, pečicí troubu a lednici. „Ovšem varianta s troubou nakonec dopadla tak, že jsme ji sice nejdříve použili, ale nakonec jsme koupili novou, protože ta původní se k tomu novému designu úplně nehodila,“ vysvětluje pan Oldřich. A jak se později ukázalo, design nebyl jedinou výhodou.

Chytrá trouba k nezaplacení

Kuchyně v paneláku Autor: Dana D. Daňková Autor: Dana D. Daňková

Návrh kuchyně je dílem designérky Lenky Kalousové, DiS. „Korpus linky je z lamina, dvířka jsou z foliovaného lamina, na pracovní desku bylo použito lamino v tloušťce 38 mm, obklad stěny je ze stejného materiálu, pouze v tloušťce 15 mm. Kuchyně je plně funkční, jsou zde použity perfektní mechanismy, plnovýsuvy, dvířka s tichým dorazem, rohový systém, velmi dobře je podle mého názoru vyřešena spížní skříň. Vše je dotažené do konce a vyřešené do detailu - od koncepce po materiály.“ Sestava začíná zleva u vstupu do kuchyně lednicí, vedle ní je vysoká skříň s mikrovlnnou a multifunkční pečicí troubou. Ta stojí za pozornost - má k dispozici programy na pečení nejrůznějších druhů mas v různých úpravách a s volitelnou hmotností, má doporučená nastavení s výškou umístění připravovaného pokrmu v troubě a délkou pečení, má odložený start, dětský zámek a další komfortní výbavu.

„Troubu využíváme často, hodně zapékáme, a díky tomu, jak je trouba vybavená, zkoušíme i pokrmy a úpravy, které jsme dřív nedělali,“ říká pan Oldřich. „Například jsme pekli už i skopové, které jsme předtím nedělali. Manželka také začala více péct sladká jídla, protože díky horkému vzduchu lze péct na více úrovních, peče tak koláče, cukroví na Vánoce a podobně. I tyto možnosti byly důvodem, proč jsme zvolili novou troubu.“

Ani centimetr nazbyt

Kuchyně panelák Autor: Dana D. Daňková Autor: Dana D. Daňková

Na vysokou skříň navazuje linie nízkých skříněk, která začíná vestavěnou myčkou na 12 sad nádobí, následuje vestavěný koš na tříděný odpad. Majitelé samozřejmě třídili odpad už i předtím, ale protože neměli žádné speciální kontejnery, chtěli zajistit praktičtější ukládání. V rohové skříňce, kam je obvykle obtížný přístup, je zabudován karusel. Skříňka se sklokeramickou deskou je opatřena třemi výsuvy s tichým dorazem, v prvním jsou příbory a kuchyňské náčiní, ve spodních je různé nádobí. Z důvodu úspory místa bylo nutné zvlášť vyřešit prostor pod oknem - je zde tedy zúžená skříňka, využívaná na odkládání hrnců.

„Protože pod oknem je radiátor, je dole v soklu skříňky a nahoře v pracovní desce zabudována ventilační mřížka,“ říká majitel. „Vedle je skříňka o stejné hloubce, kterou používáme jako spižírnu, protože tu není dostatek odkládacího prostoru. Nicméně protože tam vede topení a mohly by tam vznikat tepelné mosty, je uvnitř stěna obložena sádrokartonem a je tam zajištěna ventilace vzduchu.“ Linku zakončuje na míru dodělávaný technický prostor na čisticí prostředky, utěrky a podobně. „Kuchyni máme od července 2009 a asi bych nepředělával nic,“ uzavírá majitel.

Návrh: Lenka Kalousová, DiS. Foto: Dana D. Daňková