Prostřeno se vší parádou

Říká se, že krásně prostřený jídelní stůl je zárukou šťastného rodinného soužití. Jenže kdo má pořád prát a žehlit ubrusy? Tu je pár flíčků od rajské omáčky, tady zase skvrna od červené řepy, a není tohle vzpomínka na včerejší vanilkovou zmrzlinu? Látkový ubrus by mohl vyprávět, co se v minulých dnech jedlo.

Pokud je i tohle váš případ, vsaďte raději na ubrus z omyvatelného materiálu. Dnes už jsou k dostání v celkem ucházejících designech, které nerozeznáte od těch látkových. Ty nejlacinější z PVC zase dobře padnou na stůl, který máte na terase či na zahradě.

ČTĚTE TAKÉ:

Tip: Užitečné je koupit i spony na ubrus, aby se nedal ze stolu strhnout. Předejdete tak mnoha nehodám, které vám přidělají práci.

Co myčka neumyje...

Kuchyně Autor: Thinkstockphotos.com Autor: Thinkstockphotos.com

Myčka nádobí se stala velmi oblíbeným spotřebičem každé moderní domácnosti. Díky ní můžeme mít krásně čisté nádobí a lesklé skleničky, aniž bychom se při práci příliš nadřeli a poničili si ruce. Ne všechno však lze dát do myčky. Velké plechy a pekáče se do ní mnohdy nevejdou a ani tam nepatří.

Pokud nechcete po nedělní kávě s koláčem strávit podvečer drhnutím pekáče či plechu, používejte při pečení pečicí papír, případně alobal. Ten lze často použít i několikrát. Pokud poléváte například perník polevou, učiňte tak rovněž s použitím papíru, který pod perník položíte.

Tip: Na pečení se také dají použít silikonové formy, které se snadno dají omýt v myčce.

Méně dekorace, méně práce

Kuchyně Autor: Thinkstockphotos.com Autor: Thinkstockphotos.com

Protože kuchyně bývá centrem rodinného dění, nezřídka se zde ocitají také předměty, které tu vlastně nemají co pohledávat. Z kýčovitých dárků od přátel, výtvorů vašich dětí a dalších dekorací postupem času vznikne hromada uprášených nesmyslů, které vám jen zabírají místo.

Vyvarujte se vytváření těchto hnízd, jinak vaše kuchyně bude stále působit nevzhledným a neuspořádaným dojmem, i kdybyste tu uklízeli sebevíc.

Tip: Nechte si jen ty nejoblíbenější dekorace, ostatní dětské výtvory můžete připevnit na nástěnku v chodbě či dětském pokoji a dárky, které se příliš nepovedly, dejte radši úplně pryč.

Nešetřete na mopu

A ještě jedna dobrá rada na závěr. Pořiďte si kvalitního pomocníka, který vám rychle a účinně pomůže vytřít podlahu. Pokud máte větší prostory, využijete i celou úklidovou sadu na vozíku, kterou vidíte na obrázku, zvedání těžkého kbelíku s vodou je přece zbytečná námaha.

Titulní foto: Thinkstockphotos.com