V hydromasážním altánu se uvolníme a očistíme dokonale: pára a masážní funkce udělají své a naše domácí relaxace se kvalitativně povznese o několik příček výše.

Parní sprchové boxy

Parní sprchový box Autor: archiv - také je najdeme pod názvem masážní kabina, sprchové altány nebo hydromasážní boxy - jsou skutečně ideálním místem relaxace a regenerace, a to přímo doma v koupelně. Užijeme si v nich pohodlné sprchování na pohodlné sedačce, a potom parní (tureckou) lázeň. Ta spočívá v působení vlhké páry, tedy maximální možné vlhkosti při nízké teplotě. Ta činí asi 40 °C, na rozdíl od sauny finské. Turecká lázeň je tedy vhodnější pro osoby, které se finské sauně musejí z mnoha důvodů vyhýbat. Třeba z důvodů kosmetických - rozšířené žilky na tvářích, sklon citlivé pokožky k červenání, kdy je nutné omezit střídání teplot a vyvarovat se teplot extrémních. Anebo ze závažnějších zdravotních důvodů, jako jsou potíže srdeční nebo ledvinové.

Lázeň je příjemná nejen v zimě, ale po celý rok, kdy potřebujeme uvolnit dýchací cesty a prohřát svalstvo.

Parní masážní sprchové boxy najdeme na trhu v mnoha provedeních v různých variantách funkcí, v různé velikosti a v různých kombinacích materiálů.

Generátor páry Autor: archiv Ceny se proto pohybují ve velkém rozpětí asi 50 - 60 tisíc korun. Nejlevnější boxy můžeme mít v cenách něco nad 40.000 korun, za nejdražší dáme asi 100.000 korun. Ty už jsou luxusní, prostorné, deklarované jako dvojmístné. Mají komfortní velikost na půdorysu 150 x 150 cm. Jednomístné boxy se pohybují v cenách přibližně kolem 50 - 70 tisíc korun. Rozměry činí povětšinou 90 x 90 cm, ale i 80 x 100 nebo 100 x 100 cm; to vše při výšce dva metry, častěji se ale najdou boxy vyšší, 220 cm i 225 cm a podobně.

Velkolepý design

Kabiny jsou řešeny různě - jsou oválné se zaobleným rohem, v kterém jsou obloukovité dveře, jiná - pro změnu hranatá - kabina má dveře na celé přední straně. Velké boxy mají půdorys často ve tvaru kruhové výseče (čtvrtiny kruhu) a jejich vstup je velkorysý, dveře se rozevírají doširoka na obě strany téměř přes celou přední Autor: archiv okrouhlou stranu boxu.

Elegantní vzhled slibuje příjemný zážitek

Rám kabiny bývá většinou chromovaný hliníkový, matný nebo leštěný - ale také si můžeme vybrat bílý akrylát. Vana je rovněž akrylátová, tón v tónu s rámem - tedy chromovaná nebo bílá. Hlavním materiálem stěn (bočních panelů) a dveří boxů je 5 - 6mm bezpečnostní sklo, často kouřové, modré nebo zrcadlové, případně jejich elegantní kombinace. Skleněné stěny se někdy dají vyjmout a samostatně čistit. Dveře se zavírají na magnet (magnetické těsnicí lišty). Je to velmi sofistikované zavírání, pohodlné, lehké, ale bezpečné a dokonalé, vodotěsné.

Dokonalé pohodlí uvnitř masážního boxu

Elektronické ovládání sprchového altánu s parním generátorem Autor: archiv Vnitřní vybavení je variabilní podle typu boxu, standardně jsou tady polička nebo poličky z tvrzeného skla, měkké pohodlné sedátko a ergonomické zádové opěrky. Nechybí ani gumová opěrka hlavy. Boxy mají také zabudované rádio s možností připojení CD přehrávače. Někdy si můžeme vybrat box s panoramatickým zrcadlem, jindy s dřevěným obložením stropu nebo sklapovacím křeslem. Vnitřní osvětlení někdy bývá doplněno o světelnou terapii. Boxy mají odsavač par a zabudovanou funkci automatického čištění parního generátoru.

Jak to všechno funguje

Příjemnou a blahodárnou páru vyvíjí v kabině zabudovaný generátor. LCD dotykový digitální panel zaručuje pohodlné ovládání všech funkcí, mezi které může patřit třeba tropický déšť (tropická sprcha). Jsou tu masážní panely z broušeného hliníku, různý počet trysek, sprchový set (nechybí ruční sprcha). Boxy mají progresivní mísicí nebo termostatické baterie.

-ag-Foto: www.hansgrohe.cz