Zahradničení může být v mnoha případech záhadou. Zvláště, když se snažíte vypěstovat něco, co vám dosud bylo cizí. A mezi takovou zeleninu mnohdy patří kedlubny. Tyto bílé, křehké kořenové zeleniny jsou oblíbenou součástí české kuchyně a mnoho z nás je zná pouze z talíře. Ale co když se rozhodnete je pěstovat ve vlastní zahradě? Právě pro vás máme několik tipů, jak se postarat o kedlubny, aby byly chutné, zdravé a krásné.

Kedlubna na smetaně? Co s tím?

Zdroj: Youtube

Kedlubny: Nejen zahradničení, ale i pozornost

Péče o kedlubny není raketová věda, ale je dobré vědět, co tato zelenina opravdu potřebuje. Na prvním místě je kvalitní zemina. Potřebují hlubokou, propustnou a humózní půdu, což jim umožňuje růst hluboko do země a dosáhnout své křehké textury. Pokud máte těžší půdu, doporučuje se ji obohatit kompostem nebo pískem, což zlepší její strukturu.

Zálivka a sluneční koupel

Kedlubny jsou vlastně jednoduché - potřebují pravidelný přísun vody, ale nechtějí být "utopeny". Pravidelná, mírná zálivka je klíčem k jejich úspěšnému růstu. A slunce? Ano, kedlubny milují světlo! Ujistěte se, že je máte na místě, kde budou mít alespoň 6-8 hodin slunečního svitu denně.

Nemoci a škůdci - pozor na ně!

Stejně jako jiné zeleniny, i kedlubny mohou být občas napadeny škůdci nebo nemocemi. Pravidelná kontrola a odstranění postižených částí je klíčem k udržení zdravých kedluben. Proti houbovým nemocem můžete použít biologické postřiky a proti škůdcům mřížky nebo organické insekticidy.

Věděli jste, že kedlubny mají spoustu zdravotních přínosů?

Díky vysokému obsahu vitaminu C, vlákniny a dalších živin podporují trávení, posilují imunitní systém a mohou dokonce pomoci při hubnutí. Kromě toho se díky své chuti staly oblíbenou součástí mnoha jídel po celém světě. Takže až budete sklízet svou vlastní úrodu kedluben, budete vědět, že to stálo za to!

Zdroj: thespruce.com, rhs.org.co, bestent.cz