Pleť je naším obalem a odrazem toho, co se děje uvnitř nás. Jak stárneme, některé změny jsou nevyhnutelné. Avšak stáří přináší nejen výzvy, ale i moudrost – a tou je pochopení, jak se o svou pleť starat s láskou a pozorností. V padesáti letech můžete čelit některým specifickým výzvám, ale s našimi tipy budete připraveni!

Jak se starat o pleť po padesátce? Jednoduché tipy!

Zdroj: Youtube

Hydratace je klíč

Voda je základem života a u vaší pleti tomu není jinak. Jak stárneme, naše pleť má tendenci ztrácet vlhkost a stává se suchou. Investujte do kvalitního hydratačního krému a nezapomeňte pít dostatek vody. Pokud chcete ještě více, zkuste nějaké domácí masky na zvlhčení pleti. Vždyť co může být lepší než trocha kosmetiky s ingrediencemi přímo z vaší kuchyně?

Jako inspiraci máme pro vás jednoduchý recept na hydratační masku z avokáda a medu. Avokádo je plné vitaminů a tuků, které dodají vaší pleti potřebnou výživu a hydrataci, zatímco med má antiseptické vlastnosti a dodá hebkost.

Vezměte polovinu zralého avokáda a rozmačkejte ho na kaši. Přidejte k němu 1 lžíci medu a dobře promíchejte. Tuto směs následně naneste na čistou pleť a nechte působit 15-20 minut. Potom opláchněte masku teplou vodou a aplikujte svůj oblíbený hydratační krém. Nejenže je tato maska výživná, ale vaše pleť po ní bude hebká a svěží. A to nejlepší? Všechny ingredience najdete ve vaší kuchyni!

Sluneční ochrana je stále potřeba

Možná si myslíte, že když už máte pár vrásek, není třeba se tolik chránit před sluncem. Ale opak je pravdou! Sluneční záření může způsobit další poškození pleti a zvyšovat riziko kožních onemocnění. Ať už je léto, nebo zima, vždy nanášejte na obličej krém s UV ochranou.

Zklidnění a relaxace

Stres může mít negativní dopad na stav naší pleti, zejména v pokročilejším věku. Zkuste si najít chvíli pro sebe. Skvělá je meditace, jóga, nebo jen procházka v přírodě. Vaše pleť vám poděkuje za tuto dávku klidu a obnovy.

Zdroj: add.org, vogue.com