První podzimní větry už pomalu začínají foukat a je čas se zaměřit na trávník na vaší zahradě. Trávník je sice odolný, ale potřebuje péči a pozornost, zejména v srpnu a září, kdy je trávník vystaven stresu z prudkého slunce a náhlých změn teplot. Proto je důležité dbát na správnou péči, abyste měli nádherný trávník po celý rok.


Jak správně pečovat o trávník v létě a na podzim?

Zdroj: Youtube


Jak se starat o trávník na podzim?

I když podzimní dny bývají chladnější, trávník stále potřebuje pravidelné zalévání. Pokud málo prší, zalévejte ho jednou nebo dvakrát týdně.

Na podzim stále pokračujte v pravidelném sečení trávníku. Tráva by měla být zastřižena na výšku asi 5-7 cm. Nepřestřihávejte trávu příliš nízko, je pak náchylnější k chorobám a škůdcům.

Také odstraňujte spadané listí z trávníku, aby nezabraňovalo světlu a vzduchu pronikat ke kořenům trávy.


Jak zlepšit kvalitu trávníku?

Zkuste pár drobností. Provzdušňujte pravidelně trávník, tím zajistíte, že vzduch, voda a živiny snadno pronikají do půdy. Také nezapomeňte na vertikutaci. Tou odstraníte starý řez, mech a odumřelé rostliny z povrchu trávníku, což zlepší vstřebávání vody a živin. Na podzim se může objevit větší riziko některých škůdců a chorob trávníku. Použijte vhodné postřiky a ošetření, aby byl váš trávník zdravý a odolný.


Kdy se hnojí trávník?

Poslední hnojení trávníku by mělo být provedeno v srpnu nebo začátkem září. Použijte podzimní hnojivo, které obsahuje více draslíku a fosforu, které podporují silné kořeny a odolnost trávníku vůči nízkým teplotám. Vyvarujte se hnojení příliš pozdě, protože to může stimulovat nový růst trávy, která nemusí přežít chladné podzimní noci.


Zdroj: bostonseeds.com, todayshomeowner.com