Firma RENSON, jejíž produkty na českém trhu nabízí společnost SMART-VAC, dodává celkem pět typů zastřešení teras formou pergoly. Společným znakem všech těchto objektů je systémové řešení, navržené s ohledem na trendy vládnoucí v současné architektuře. Samozřejmá je vysoká kvalita samotné konstrukce pergoly i všech detailů. Pergoly RENSON jsou navržené s důrazem na dlouhou životnost, snadnou použitelnost a originální design. Vrcholné řešení představuje typová řada Camargue, která ve variantě Camargue Sky nabízí otočné lamely, které lze navíc stáhnout k jedné straně, ale žádané jsou rovněž i ostatní typy pergol.


Pergoly RENSON povyšují vcelku obvyklý zahradní prvek až do kategorie prostorů určených ke kvalitnímu odpočinku s podobným potenciálem, jaký poskytují například zimní zahrady nebo kryté terasy.  Použité materiály těchto pergol jsou odolné proti opotřeb... Autor: BEAM ČR Pergoly RENSON povyšují vcelku obvyklý zahradní prvek až do kategorie prostorů určených ke kvalitnímu odpočinku s podobným potenciálem, jaký poskytují například zimní zahrady nebo kryté terasy. Použité materiály těchto pergol jsou odolné proti opotřebení a schopné dlouhodobě odolávat extrémním teplotám i chladu. Hliník, sklo, textilie, nebo dřevo – všechny tyto užívané materiály jsou velmi stabilní a zaručují snadnou údržbu.Autor: BEAM ČR

Pergoly RENSON povyšují vcelku obvyklý zahradní prvek až do kategorie prostorů určených ke kvalitnímu odpočinku s podobným potenciálem, jaký poskytují například zimní zahrady nebo kryté terasy. Použité materiály těchto pergol jsou odolné proti opotřebení a schopné dlouhodobě odolávat extrémním teplotám i chladu. Hliník, sklo, textilie, nebo dřevo – všechny tyto užívané materiály jsou velmi stabilní a zaručují snadnou údržbu.


Plátno či hliník

Označení Lagune nesou pergoly se stínícími vodotěsnými plátny, použitými jako střešní konstrukce. Boční strany lze plně uzavřít pomocí rolet nebo posuvných stěn. Pergoly Lagune bývají kotveny k fasádě domu.

Pojmenování Algarve nesou jednoduché pergoly se střechou z otočných hliníkových lamel. Subtilní konstrukce jim dodává minimalistický vzhled. Jako Algarve Roof je pak označeno moderní funkční řešení určené k zapracování do stávající střešní konstrukce. A konečně typ Lapure představuje stylovou minimalistickou pergolu, jejíž zakrytí ze stínícího vodotěsného plátna spočívá na subtilních sloupcích.

Pergoly RENSON jsou navržené s důrazem na kvalitu provedení, dlouhou životnost, snadnou použitelnost a originální designové řešení. Uživatelé jsou stíněni proti slunci, ale stejně tak jsou chráněni před větrem a deštěm, když počasí úplně nepřeje.    ... Autor: BEAM ČR Pergoly RENSON jsou navržené s důrazem na kvalitu provedení, dlouhou životnost, snadnou použitelnost a originální designové řešení. Uživatelé jsou stíněni proti slunci, ale stejně tak jsou chráněni před větrem a deštěm, když počasí úplně nepřeje. Autor: BEAM ČR

Vraťme se však k pergolám RENSON Camargue, které představují skutečně to nejlepší, co je dnes v tomto tržním segmentu nabízené. Elektricky ovládané hliníkové lamely pergoly Camargue pohodlně upraví průchod slunečního světla podle představ uživatelů. A zásluhou chytře řešeného odtokového systému je možné lamely případně otáčet ihned po dešti. A co je důležité – lamely ochrání i před velmi silným deštěm, udávána je odolnost až do hodnoty 180 mm srážek za hodinu! Punc místa s maximálním soukromím a uklidňujícím pocitem bezpečí dají pergolám Camargue stínící panely v mimořádně široké nabídkové škále. Zájemci vybírají z látkových Fixscreenů a posuvných dřevěných či skleněných stěn. K mání je až pět desítek různobarevných odstínů. Vzájemnými kombinacemi těchto prvků pak lze dojít až ke stovkám variant řešení pergoly.

Konstrukčně jsou pergoly RENSON řešené buď jako volně stojící, či přidružené k obvodové stěně domu. Rám pergoly je podpírán dvěma nebo čtyřmi sloupky v rozích. Sloupek je tvořen hliníkovým profilem o průřezu 150 x 150 mm. Ve sloupcích jsou integrované odvodňovací svody, ale s podobnou nenápadnou elegancí je řešené například také osvětlení pergoly a její případné vytápění či ozvučení. Všechen spojovací materiál je vyroben z nerezové oceli a je prakticky neviditelný.

V každém detailu dokonalost

Ohromnou předností všech pergol RENSON je zejména série systémově pojatých detailů, které zajišťují mimořádně vysokou užitnou hodnotu těchto staveb. Zastavme se alespoň u některých inovativních řešení.


Ve sloupcích jsou integrované odvodňovací svody, ale s podobnou nenápadnou elegancí je řešené například osvětlení pergoly a její případné vytápění či ozvučení. Střechu i stínící rolety je možné snadno nastavit pomocí dálkového ovladače, ale zásluhou dv... Autor: BEAM ČR Ve sloupcích jsou integrované odvodňovací svody, ale s podobnou nenápadnou elegancí je řešené například osvětlení pergoly a její případné vytápění či ozvučení. Střechu i stínící rolety je možné snadno nastavit pomocí dálkového ovladače, ale zásluhou dvoukanálové komunikační technologie Somfy lze totéž činit také chytrým telefonem, či počítačem. Autor: BEAM ČR


Ve sloupcích jsou integrované odvodňovací svody, ale s podobnou nenápadnou elegancí je řešené například osvětlení pergoly a její případné vytápění či ozvučení. Střechu i stínící rolety je možné snadno nastavit pomocí dálkového ovladače, ale zásluhou dvoukanálové komunikační technologie Somfy lze totéž činit také chytrým telefonem, či počítačem.


Posuvné panely RENSON Loggia dodají pergole zvláštní kouzlo. Nejsou jen ochranou proti větru a slunci, ale zvolené lamely zaručí příjemné soukromí uvnitř pergoly. Výběr z mnoha designů vždy umožní vytvořit originální styl. Nabídková škála využívá hliníkové lamely, tažený hliník v rozličném provedení, cedrové dřevo a různé druhy látek. Konečná podoba pergoly může v množství variant sahat například od středomořské atmosféry až k ryze industriálnímu vzhledu.

Skleněné posuvné prvky učiní jednoduchým způsobem z pergoly RENSON zimní zahradu. Přičemž na rozdíl od klasické zimní zahrady, kterou může přemíra slunce v některých chvílích zcela paralyzovat, tady lze kdykoli kompletní stěny odsunout.


Skleněné posuvné prvky mohou jednoduchým způsobem z pergoly RENSON učinit také zimní zahradu. Přičemž na rozdíl od klasické zimní zahrady, kterou může přemíra slunce v některých chvílích zcela paralyzovat, tady lze kdykoli kompletní stěny odsunout.... Autor: BEAM ČR Skleněné posuvné prvky mohou jednoduchým způsobem z pergoly RENSON učinit také zimní zahradu. Přičemž na rozdíl od klasické zimní zahrady, kterou může přemíra slunce v některých chvílích zcela paralyzovat, tady lze kdykoli kompletní stěny odsunout.Autor: BEAM ČRSkleněné posuvné prvky mohou jednoduchým způsobem z pergoly RENSON učinit také zimní zahradu. Přičemž na rozdíl od klasické zimní zahrady, kterou může přemíra slunce v některých chvílích zcela paralyzovat, tady lze kdykoli kompletní stěny odsunout.


Bohatá výbava doplňkových dílů dostává pergoly RENSON k úplně novým dimenzím jejich používání. V rámci konstrukcí se uplatňují hliník, cedrové dřevo, vodotěsná plátna… Požadované funkce pergoly uživatelé ovládají dálkově, případně i prostřednictvím chytrých telefonů. Vestavěné LED osvětlení, vytápění a ozvučení umožňují celoroční užívání. Za všech okolností a od časného rána, do pozdního večera!

(cb)


  • BEAM ČR s. r. o.

V Areálu 1227, 252 42 Jesenice u Prahy

www.beam.cz

  • SMART-VAC s. r. o.

Na Hroudě 3317/22, 110 00 Praha 10

www.smartvac.cz