Brokolice není jen obyčejná zelenina, je to superpotravina plná vitaminů a antioxidantů, která má potenciál stát se hvězdou vaší kuchyně. A co je na tom nejlepší? Pěstování brokolice je snazší, než si myslíte. Připravte záhon, kupte semena a hurá na zahradu.

Jak pěstovat brokolici?

Zdroj: Youtube

Jak pěstovat brokolici?

Pěstování brokolice začíná, jak jinak, výběrem kvalitních semen. Některé odrůdy jsou odolnější vůči mrazu, jiné potřebují spíše mírné klima. Semena zasejte do dobře odvodněné půdy bohaté na živiny. Pro optimální růst by pH půdy mělo být mezi 6 a 7.

Vysejte brokolici ven ve druhé polovině léta tak, aby měla dostatek času dorůst před prvními mrazy, a sklízejte ji ještě letos na podzim. Výsev v pozdním létě obvykle přináší méně problémů se škůdci.

Brokolice miluje vlhko, ale nepřehánějte to. Zalévejte mírně, ale pravidelně. Na začátku vegetace použijte kompost nebo granulované hnojivo. Místo s dostatkem slunce je ideální, ale brokolice snese i polostín. Pohlídejte si přítomnost škůdců, jako jsou mšice nebo motýli. Použijte ekologické insekticidy nebo fyzické bariéry.

Kdy sklízet brokolici?

Skvělá zpráva! Brokolice je jednou z mála zelenin, kterou můžete sklízet téměř po celý rok. Sklízejte ji, když jsou květní hlávky pevné a stále tmavě zelené. Pokud začnou květní hlávky žloutnout nebo se rozpouštět, už je bohužel trochu pozdě.

Jak sklízet brokolici? Za použití ostrého nože odřízněte středovou hlávku i s několika centimetry stonku. Dbejte na to, abyste neodřízli i další menší hlávky, které by ještě mohly dorůst. Po odstranění středové hlávky budou z boku stonku růst nové menší hlávky, které můžete sklízet, jak budou dorůstat.

Zdroj: almanac.com, bonnieplants.com, thespruce.com