Většina z nás má zázvor spojený s chutnými pokrmy, nápoji nebo léky proti nachlazení. Ale co takhle pěstovat si vlastní zázvor doma? Ať už žijete v paneláku, vilce se zahradou, nebo máte skleník, zázvor je tou správnou volbou pro všechny zahradníky – ať už začátečníky, či pokročilé!

Jak pěstovat zázvor?

Zdroj: Youtube

Zázvor můžete pěstovat v bytě, na zahradě i ve skleníku

Ať už máte prostor kdekoli, zázvor vás nezklame. V bytě je ideální mít pro zázvor květináč s drenážními otvory umístěný v místnosti s dostatečným světlem. Na zahradě vyhledejte místo, kde je polostín – zázvor příliš silné slunce nesnáší. Ve skleníku pak zázvor ocení stabilní teplotu a vlhkost.

Jak hluboko zasadit zázvor?

Při výsadbě zázvoru pamatujte na pravidlo: hloubka je kamarád! Rostlinka potřebuje dostatek prostoru pro růst, takže zasaďte kousek zázvoru zhruba 3-5 cm pod povrch půdy. Ujistěte se, že "oko" na kousku zázvoru (místo, odkud rostou výhonky) je nasměrováno vzhůru.

Jak často zalévat zázvor?

Zázvor miluje vlhkost, ale to neznamená, že chce být ve vodě nonstop! Zalévejte ho, když je povrch půdy suchý na dotek. Důležité je zajistit dobrý odtok vody, aby kořeny nezačaly hnít.

Čím hnojit zázvor?

Aby byl zázvor šťavnatý a silný, potřebuje vyváženou stravu. Použijte organické hnojivo bohaté na draslík a fosfor, ale s nižším obsahem dusíku. Můžete také využít kompost či čaj z červivce. Hnojte zhruba jednou za měsíc během období růstu.

A to je vše! S trochou péče, lásky a pravidelného zalévání si brzy užijete svůj vlastní domácí zázvor. Připravte si zázvorový čaj nebo vaši oblíbenou zázvorovou limonádu a užívejte si výsledky své práce!

Zdroj: gardenerspath.com, lovethegarden.com