Užít si sjezd dlouhý více než deset kilometrů v České republice sice nemůžete, ale zase kvůli tomu nemusíte jezdit až tak daleko. Klidně můžete zůstat v Evropě a věřte, že máte na výběr. Mimo dlouhých sjezdovek na vás čekají i krásné výhledy na horské masivy a dokonale upravená lyžařská střediska s veškerým komfortem a pohodlím.

1. Valle d'Aosta, Itálie

Nejdelší trať ze všech naleznete v lyžařském středisku Breuil-Cervinia v Itálii. Sjezd dlouhý 22 km začíná na Malém Matterhornu (3 880 m) a svezete se až do údolí Valtournenche. Obtížnost trati se uvádí střední.

2. Chamonix, Francie

Na úpatí masivu Mont Blanc se nachází stejnojmenný skiareál Chamonix Mont-Blanc. Trasa, která má délku 20 km, začíná na vrcholu Aiguille du Midi (3 840 m) a volným terénem přes ledovcové údolí se dá dojet až do Vallée Blanche.

Máte raději Rakousko? Podívejte se na nejlepší sjezdovky v Rakousku:

Zdroj: Youtube

3. Zermatt, Švýcarsko

Oblíbený skiareál Zermatt nabízí středně obtížný sjezd dlouhý 17 km. Start je z Malého Matterhornu (3 880 m) a cíl přímo v Zermattu.

4. Bernese Oberland, Švýcarsko

Ve švýcarské oblasti Bernese Oberland se nachází lyžařské středisko Mürren - Schilthorn se svou náročnou sjezdovkou. Tato černě značená sjezdovka z vrcholu Piz Gloria (2 970 m) je pouze pro zkušené. Její délka je 16 km.

5. Isère, Francie

Další sjezdovkou, která se právem řadí mezi nejdelší, je 16 km dlouhá trať začínající v nadmořské výšce 3 200 metrů. Naleznete ji v regionu Auvergne Rhône-Alpes, kde se nachází skiareál Les Deux Alpes. Sjezdovka z vrcholu ledovce končí ve vesničce La Grave.

Zdroj: premiumsports.cz, jenprocestovatele.cz