Stručný souhrn z článku:

  • Pimentovník pravý je tropický stálezelený strom, dorůstající do výšky 10 až 20 metrů, s vejčitými listy a drobnými bílými květy, které se mění v aromatické bobule.
  • Strom má pomalý růst a plodí až ve 20 letech, přičemž jeden strom poskytne ročně cca 50 kg bobulí. Pěstuje se hlavně v Karibiku a ve Střední Americe, kde byl objeven Kolumbem.
  • Nové koření, získávané ze sušených nezralých bobulí, se používá v kuchyni pro svou specifickou směs chutí a vůní, a má i léčebné účinky, například proti bolestem zubů.

Tento souhrn byl vytvořen pomocí AI a je kontrolován redakcí.

Pimentovník pravý je stálezelený tropický strom z čeledi myrtovitých. Dorůstá do výšky 10 až 20 metrů a má světle hnědou kůru, jež se průběžně odlupuje.

Listy jsou pevné, mají vejčitý tvar, ostrou špičku a po jejich rozemnutí můžete cítit kořenité aroma. Drobné bílé květy rostou v hroznovitých květenstvích a po oplození se mění v bobule obsahující 1 až 3 semena.

Jak vypadá pimentovník pravý a jakými přednostmi se nové koření pyšní? Podívejte se na video:

Zdroj: Youtube

Zajímavostí je, že strom nelze pěstovat běžným způsobem. Klíčení semen se totiž odstartuje pouze v případě, že semeno projde trávicím ústrojím ptáků.

Pro pimentovník je také charakteristický pomalý růst – plodit začíná až ve věku 20 let a jeden dospělý strom ročně poskytne zhruba 50 kg aromatických bobulí. V současné době se pimentovník pravý pěstuje především v Karibiku a ve Střední Americe.

Jako první bílý muž toto koření během svých cest objevil Kryštof Kolumbus, který ho přivezl do Evropy pod názvem jamajský pepř. K jeho širšímu rozšíření došlo až v 17. století, kdy se stalo běžnou součástí všech evropských kuchyní.

Koření všech chutí

Plody pimentovníku se sklízejí nezralé, protože po dozrání se výrazně snižuje obsah aromatických esenciálních olejů. Celé větvičky se suší na slunci, poté se očešou a distribuují ve formě bobulí nebo prášku.

Nové koření je specifické pestrou škálou chutí a vůní, jež v sobě ukrývá. Ostatně jeho anglický název zní allspice, což bychom mohli volně přeložit jako „všehochuť“. Jemné tóny pepře, skořice, muškátového oříšku a hřebíčku tvoří dokonalý komplex, který ladí s pestrou škálou ingrediencí.

Používá se k dochucení vepřového i hovězího masa, zvěřiny a ryb, skvělé je v zeleninových i smetanových omáčkách. Najdete ho v receptech na nakládanou zeleninu, čatní a paštiky.

Své místo má i ve sladké kuchyni – v mleté podobě je součástí perníkového koření, lze ho použít při přípravě jablečných a hruškových koláčů, lívanců nebo ovocných zavařenin.


Proti bolestem zubů

Drobné bobulky pimentovníku jsou bohaté na vitaminy a minerály, ale vzhledem k množství, v jakém se používají, je v tomto směru nemůžeme považovat za významný zdroj.

Využívá se však jejich antimikrobiálních účinků – ve formě roztoků a obkladů nové koření pomáhá při bolestech svalů a kloubů, podobně jako hřebíček ulevuje od bolestí zubů a obtíží při zánětu dásní. Mimo to má příznivý vliv na trávení – snižuje nadýmání a zmírňuje pocit těžkosti.

Zdroj: www.celostnimedicina.cz, bylinkopedie.cz, www.culinabotanica.cz